mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdy: 5 zamiast 6 w RSMP

Rajdy: 5 zamiast 6 w RSMP

Nie odbędzie się zaplanowany na 10-12 marca Rajd Dolnośląski. Tym samym Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej boleśnie redukuje liczbę eliminacji w tegorocznym kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Jak informuje Polski Związek Motorowy, do jego biura wpłynęło oficjalne pismo organizatorów wyjaśniające zaistniałą sytuację.

Czytamy w nim między innymi, iż: "(...) mimo przychylnego stanowiska władz administracyjnych i samorządowych, zarządów dróg i innych instytucji i mimo kilku miesięcznej pracy informacyjno-akwizycyjnej, zaangażowaniu agencji reklamowo-marketingowej nie udało się do dnia 10 lutego br. zebrać budżetu pozwalającego na profesjonalne i zgodne z obowiązującymi regulaminami i przepisami zorganizowanie rajdu. Został przygotowany pełny cykl organizacyjno-sportowy do przeprowadzenia zawodów w określonym terminie. Stworzyliśmy doskonałą i obszerną ofertę medialną, zapewniliśmy szerokie spektrum patronackie w telewizji, radiu oraz prasie motoryzacyjnej, ogólnokrajowej i regionalnej. Ofertę rozesłano do 60 firm a z wieloma firmami toczyliśmy rozmowy osobiście, mimo wstępnych zapewnień pozwalających z optymizmem patrzeć w przyszłość niestety z przykrością stwierdzić należy, że oddźwięk okazał się być znikomy."

Tym samym potwierdza się słaba kondycja polskich rajdów nie wspieranych działaniami centrali PZM. Jak czytamy dalej: "Stoimy jednak na stanowisku (zarząd AZK), że dawne i obecne nasze doświadczenia wskazują, iż między innymi bez zaangażowania się, wsparcia i lobbingu ZG PZM w budowaniu budżetu imprez z kalendarza centralnego powyższe problemy będą mogły się nasilać, co dajemy wszystkim pod rozwagę."

Co prawda pojawiają się zapewnienia o chęci wprowadzenia do kalendarza zawodów zastępczych, tak by nie redukować liczby imprez w sezonie, to jednak nie wydaje się by mogłyby to być zawody na podobnym poziomie. Jeżeli trudno jest dopiąć budżet na rajd o takiej historii jak Dolnośląski, to tym bardziej trudno będzie uczynić atrakcyjną medialnie imprezę nieznaną.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.