mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdy: 5 zamiast 6 w RSMP

Rajdy: 5 zamiast 6 w RSMP

Nie odbędzie się zaplanowany na 10-12 marca Rajd Dolnośląski. Tym samym Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej boleśnie redukuje liczbę eliminacji w tegorocznym kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Jak informuje Polski Związek Motorowy, do jego biura wpłynęło oficjalne pismo organizatorów wyjaśniające zaistniałą sytuację.

Czytamy w nim między innymi, iż: "(...) mimo przychylnego stanowiska władz administracyjnych i samorządowych, zarządów dróg i innych instytucji i mimo kilku miesięcznej pracy informacyjno-akwizycyjnej, zaangażowaniu agencji reklamowo-marketingowej nie udało się do dnia 10 lutego br. zebrać budżetu pozwalającego na profesjonalne i zgodne z obowiązującymi regulaminami i przepisami zorganizowanie rajdu. Został przygotowany pełny cykl organizacyjno-sportowy do przeprowadzenia zawodów w określonym terminie. Stworzyliśmy doskonałą i obszerną ofertę medialną, zapewniliśmy szerokie spektrum patronackie w telewizji, radiu oraz prasie motoryzacyjnej, ogólnokrajowej i regionalnej. Ofertę rozesłano do 60 firm a z wieloma firmami toczyliśmy rozmowy osobiście, mimo wstępnych zapewnień pozwalających z optymizmem patrzeć w przyszłość niestety z przykrością stwierdzić należy, że oddźwięk okazał się być znikomy."

Tym samym potwierdza się słaba kondycja polskich rajdów nie wspieranych działaniami centrali PZM. Jak czytamy dalej: "Stoimy jednak na stanowisku (zarząd AZK), że dawne i obecne nasze doświadczenia wskazują, iż między innymi bez zaangażowania się, wsparcia i lobbingu ZG PZM w budowaniu budżetu imprez z kalendarza centralnego powyższe problemy będą mogły się nasilać, co dajemy wszystkim pod rozwagę."

Co prawda pojawiają się zapewnienia o chęci wprowadzenia do kalendarza zawodów zastępczych, tak by nie redukować liczby imprez w sezonie, to jednak nie wydaje się by mogłyby to być zawody na podobnym poziomie. Jeżeli trudno jest dopiąć budżet na rajd o takiej historii jak Dolnośląski, to tym bardziej trudno będzie uczynić atrakcyjną medialnie imprezę nieznaną.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport