mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rally Bohemia: Loix znów najszybszy, Chuchała wysoko

Rally Bohemia: Loix znów najszybszy, Chuchała wysoko

Freddy Loix w Skodzie Fabii S2000 wygrał w ubiegłą niedzielę Rally Bohemia, piątą rundę mistrzostw Czech. Wysokie piąte miejsce zajął Wojtek Chuchała w Subaru Impreza, zajmując jednocześnie trzecie miejsce w grupie samochodów produkcyjnych.

Loix prowadzenie w rajdzie objął dopiero ostatniego dnia. Przez sobotę Belg musiał uznawać wyższość czeskiego kierowcy Romana Kresty (Skoda Fabia S2000). W niedzielny poranek, tuż po wyjeździe ze strefy serwisowej w Skodzie Kresty awarii uległa jednak elektryka i zawodnik musiał wycofać się z imprezy kandydującej do rundy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Za Loixem finiszował za to inny z Czechów, Pawel Valousek w Peugeot 207 S2000. Stracił on jednak do zwycięzcy 35,2 s. Trzecie miejsce powędrowało do Vaclava Arazima w Mitsubishi Lancer Evo IX. Arazim został jednocześnie zwycięzcą klasy 3 (gr. N).

"Z punktu widzenia kierowcy Rally Bohemia był cudownym, ale też bardzo trudnym rajdem. Moim zdaniem bardziej wymagający niż Rally Ypres, w którym ostatnio udało mi się wygrac. Na pierwszych odcinkach nie mogliśmy wprost uwierzyć, jak szybko przejeżdżamy przez wszystkie te małe wioski, zakręty pomiędzy drzewami. Naprawdę dostarczyło to nam potężny zastrzyk adrenaliny, bardzo nam się to podobało. W niedzielę pogoda była paskudna, co utrudniało jazdę. Postanowiliśmy dlatego nieco odpuścić, mieliśmy świadomość z zajmowanego miejsca" - powiedział na mecie Freddy Loix.

Z bardzo dobrej strony za granicą znów pokazała się załoga L-Subaru Poland Rally Team w składzie Wojtek Chuchała / Kamil Heller. Piąta runda mistrzostw Czech była dla nich świetną nauką. Załoga L-SPRT mogła się sprawdzić w niemal każdych warunkach – od pełnego słońca na odcinku testowym, po ulewny deszcz i mgłę podczas drugiego etapu. Na finałowej pętli reprezentanci L-SPRT zanotowali natomiast kilka świetnych czasów i zakończyli Rally Bohemia mocnym akcentem, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w grupie N. Wojtek Chuchała i Kamil Heller odebrali również puchary dla najlepszej załogi juniorskiej.

"Szczególnie trzeci dzisiejszy odcinek był piekielnie trudny. Na pierwszym przejeździe raz się obróciliśmy, dwa razy myśleliśmy, że mamy kapcia. Rajd był niesamowicie ciężki, więc cieszymy się, że jesteśmy na mecie i na podium w ence. Dziękujemy za świetną pracę i kolejny treningowy start całemu zespołowi, a także naszym partnerom. Do zobaczenia na Rajdzie Rzeszowskim" - mówił Wojtek Chuchała.

W rajdzie wystartowały również trzy inne załogi. Jan Chmielewski, pilotowany przez Przemysława Zawadę zajmując 13. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, okazali się jednocześnie najszybszą załogą w pucharze Citroen Racing Trophy. Na 20. miejscu zawody ukończyli z kolei Rafał Janczak i Jacek Spentany w Citroenie C2 R2 Max. Ostatnią polską załogą był duet Jarosław Kocham / Michał Bojar. Podróżujący Renault Twingo R2 zawodnicy zajęli 37. miejsce w generalce Rally Bohemia.