mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ramatti ? polski ekspert w fotelikach

Ramatti ? polski ekspert w fotelikach

Ramatti – polski producent fotelików samochodowych dla dzieci buduje nowy zakład produkcyjny w Lublinie na terenie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od 2009 roku firma  rozpoczęła seryjną produkcję fotelika Ramatti Formula Isofix z nowatorskim systemem pasów krzyżowych. Realizowana inwestycja ma pozwolić na potrojenie mocy produkcyjnych.

Ramatti ? polski ekspert w fotelikach
Ramatti jest pierwszą firmą, która zaczęła wytwarzać foteliki z elementów powstających w Polsce. Firma działa od 2001 r., a produkcję fotelików rozpoczęła w 2002 r. W 2006 r. firma, przewodząc konsorcjum z udziałem firmy EKA Production oraz Politechniki Gdańskiej, rozpoczęła realizację prestiżowego projektu celowego „nowatorskie, bezpieczne, polskie rozwiązanie fotelika do przewozu dzieci w samochodach”. W jego ramach poszukiwano rozwiązań technicznych, zwiększających stopień bezpieczeństwa i komfortu jazdy dzieci podróżujących w fotelikach. O randze i jakości zarówno samego projektu, jak i pracy firmy w jego ramach świadczy fakt, iż był on wyróżniony i dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W 2008 r. firma doprowadziła do końca prace projektowe i wdrożeniowe nad nowatorskim produktem - fotelikiem samochodowym RAMATTI Formula Isofix z innowacyjnym systemem pasów krzyżowych, który jako pierwsi w świecie wprowadzili do seryjnej produkcji na początku 2009 r., a więc zaledwie w półtora roku od powstania koncepcji na deskach kreślarskich ekspertów.

W ubiegłym roku firma rozpoczęła budowę kompleksu produkcyjnego i badawczo-rozwojowego na terenie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uruchomienie tej inwestycji, której zakończenie przewidywane jest na 2012 r., ma pozwolić na potrojenie mocy wytwórczych Ramatti.

W 2008 r. sprzedano w naszym kraju ponad 40 tys. sztuk fotelików Ramatti. Daje to firmie ok. 25% udział w rynku. Ponad 50% wyrobów trafia na eksport. Wszystkie foteliki uzyskały świadectwa homologacji ECE R44 i spełniają najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa, udokumentowane pozytywnymi wynikami prób zderzeniowych autoryzowanych przez prestiżową organizacje konsumencką ADAC.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

~ja 2010-01-14

Homologacja wg regulaminu ECE R44-03 lub ECE R44-04, dopuszczająca fotelik do sprzedaży, niestety nie gwarantuje bezpieczeństwa Twojemu dziecku. Wszystkie foteliki badane w testach, na których opieramy swoje doradztwo (ADAC, test.de - Niemcy, AA - Wielka Brytania, OEAMTC - Austria, NHTSA - USA), posiadają taką homologację. Mimo to jedne z nich otrzymują ocenę 5 (najwyższa dotychczasowa), a inne tylko 1 i stanowią ewidentne zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. Przepisy te bowiem stawiają wymagania minimalne, które niestety nie nadążają za rozwojem współczesnych systemów bezpieczeństwa. Dlatego zawsze przed zakupem fotelika sprawdzaj wyniki jego testów zderzeniowych, przeprowadzonych przez niezależną organizację konsumencką.

~mycha 2009-07-28

My z mężem od niedawna też jesteśmy w posiadaniu Ramatti z Isofix :) naszym zdaniem fotelik jest naprawdę fajny ponieważ oprócz tego, że jest bardzo miły w dotyku to w dodatku pasy nie są zapinane w kroku dzięki czemu widać, że nasz Marcel czuje się w nim komfortowo :) super :)

~Monika 2009-07-02

Mam ich fotelik Formula Isofix - naprawdę porządny, w niczym nie ustępuje fotelikom czołowych producentów zagranicznych (wiem, bo przez nasze samochody przewinęło się kilka fotelików). Brawa dla naszych :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando