mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Range Rover z problemami hamulcowymi

Range Rover z problemami hamulcowymi

JLR Polska, oficjalny importer aut marki Land Rover na polskim rynku, ogłosił akcję przywoławczą dla modelu Range Rover.

Range Rover z problemami hamulcowymi
JLR Polska poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o rozpoczętej kampanii naprawczej modelu Range Rover z lat modelowych 2006-2012. Łącznie do autoryzowanych serwisów brytyjskiej marki wezwanych zostanie 308 właścicieli modelu zagrożonego wystąpieniem usterki.

Problemy mogą dotyczyć układu hamulcowego kół przedniej osi. Jak poinformował JLR Polska ewentualne pęknięcie jednego z przednich przewodów hamulcowych może spowodować wyciek płynu hamulcowego, co powoduje utratę zdolności hamowania przednich kół. Samochody są wyposażone w dwuobwodowy układ hamulcowy, zatem utrata zdolności hamowania przednich kół nie wpływa negatywnie na działanie niezależnego tylnego układu hamulcowego. Przy znacznej utracie płynu hamulcowego zaświeci się czerwona kontrolka ostrzegawcza na zestawie wskaźników oraz komunikat informujący o konieczności sprawdzenia poziomu płynu hamulcowego (check brake fluid). Zdolność hamowania zostanie zachowana przez tylny obwód hamulcowy. Jednak w wyniku wystąpienia usterki skok pedału hamulca oraz dystans potrzeby do zahamowania pojazdu zwiększą się. W takiej sytuacji, w miarę możliwości, nie należy kontynuować jazdy i skontaktować się z autoryzowanym serwisem Land Rover.

Przedsiębiorca poinformuje właścicieli samochodów o możliwości wystąpienia usterki. Samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyt w serwisie. Naprawa będzie polegała na wymianie przednich przewodów hamulcowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-2dr.

Podobne wiadomości:

Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace

Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace

Aktualności 2017-03-06

Kolejna akcja serwisowa nowego Volvo XC90

auto motor i sport 2015-08-06

Volvo przygotowuje się do ogłoszenia kampanii serwisowej nowego modelu XC90. Słynący z dbałości o bezpieczeństwo producent zamontował w SUVie niesprawne poduszki powietrzne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.