mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ratownicy GOPR w Ssangyong

Ratownicy GOPR w Ssangyong

Ratownikom grup Wałbrzysko-Kłodzkiej, Beskidzkiej, Krynickiej oraz Zarządu Głównego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przekazano do dyspozycji cztery terenowe samochody marki Ssangyong Rexton.

Ratownicy GOPR w Ssangyong

Od nowego roku ratownicy GOPR-u jeżdżą czterema Rextonami. Samochody, dzięki napędowi 4x4 i doskonałym właściwościom trakcyjnym, będą im ułatwiać pracę, umożliwiając bezpieczne i szybkie poruszanie się po trudnych terenach górzystych. Warto podkreślić, że Rextony są przystosowane do ciągnięcia ciężkich przyczep i poradzą więc sobie z transportem sprzętu ratowniczego o masie całkowitej dochodzącej aż do 3,5 tony.

Jacek Dębicki, naczelnik GOPR, podczas ceremonii wręczenia kluczyków do samochodów wyraził podziękowanie i nadzieję na rozszerzenie współpracy w przyszłości: "Samochody Ssangyong Rexton będą bardzo pomocne w naszych codziennych działaniach. Przed zawarciem umowy testowaliśmy Rextona w warunkach, które niejednokrotnie okazały się za ciężkie dla innych samochodów będących na wyposażeniu GOPR. Mamy nadzieję na rozwój współpracy i wzbogacenie naszego parku o kolejne samochody Ssangyong w przyszłości".

Dowiedz się więcej o modelu Ssangyong Rexton

Uroczystość przekazania samochodów odbyła się 28 grudnia ubiegłego roku, na placu przed urzędem miasta w Szczyrku. Kluczyki do samochodów, w obecności przedstawicieli GOPR-u, mediów i burmistrza Szczyrku, wręczał Stefan Kuźmiński, dyrektor generalny Ssangyong Poland, który zapowiedział: "Nasza umowa o współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym jest umową bezterminową. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana przez wiele lat. Jestem przekonany, że ponad 50 letnie doświadczenie firmy Ssangyong w projektowaniu i produkcji samochodów terenowych sprawdzi się także w polskich górach, w trudnych i wymagających warunkach, w których działa GOPR".

Czytaj także:

Miliard dolarów dla Ssangyonga 2005-12-27

Stefan Kuźmiński dyrektorem generalnym Ssangyong Poland 2005-10-19

Debiut Ssangyong Poland 2005-10-12

Sprawdź dostępne konfiguracje:

SsangYong Rexton
SsangYong Rexton
Cena podstawowa już od: 109 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

SsangYong chce zaatakować segment premium

SsangYong chce zaatakować segment premium

Aktualności 2016-09-12

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.