mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Reanimacja Smarta

Reanimacja Smarta

Istnieje szansa, że Smart - firma "córka" koncernu samochodowego Daimler-Chrysler nie zostanie zlikwidowana. Aż sześć europejskich przedsiębiorstw jest zainteresowanych wykupieniem od "DC" praw do produkcji małych, sportowych samochodów.

Reanimacja Smarta

Informację o rzekomym powrocie do życia Smarta podał w poniedziałkowym wydaniu (21.11) dziennik „Financial Times”. Wykupieniem licencji zainteresowanych jest sześć firm, reprezentujące przedstawicieli różnych branż samochodowych: producentów, studiów designerskich.

Chrapkę na wykupienie Smarta ma między innymi konsorcjum „Project-Kimber”, które w połowie 2005 roku brało udział w procesie licencyjnym brytyjskiego producenta MG Rover.

Kondycja bliźniaczej firmy koncernu Daimler-Chrysler jest bardzo słaba, a szefowie „DC” poważnie myślą o wycofaniu marki Smart z rynku. Od początku sprzedaży modeli Smart Roadster w kwietniu 2003, do rąk klientów trafiło zaledwie 35 000 tych aut. To zdecydowanie za mało, ażeby przedsięwzięcie było rentowne. Dlatego też 4. listopada br. wstrzymano produkcję sportowych samochodów, a Smart czeka na swojego nowego właściciela.

Pierwsze, konkretne decyzje w sprawie reanimacji Smarta zapadną na początku 2006 roku. Na razie wiadomo tylko tyle, że ewentualny nowy właściciel tej marki zdecydowanie będzie musiał zmienić koncepcję marketingową małych sportowych samochodów, które na rynku są relatywnie drogie. Przestrogą na pewno będą wyniki koncernu Daimler-Chrysler, który jak do tej pory stracił na tej marce ponad 3,5 miliarda Euro.

Czytaj także:

Mitsubishi już bez DaimlerChrysler 2005-11-14

Japoński napęd smarta 2005-10-28

Ciemna przyszłość Smarta 2005-08-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando