mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Recesja na amerykańskim rynku motoryzacyjnym

Recesja na amerykańskim rynku motoryzacyjnym

"Jeśli gospodarka USA nie jest w recesji, to branża motoryzacyjna już jest" - cytuje wypowiedź Carlosa Ghosna, szefa Nissan Motor i Renault dziennik Puls Biznesu (PB). Według Francuza kryzys po drugiej stronie Atlantyku nie powinien jednak potrwać długo.

Recesja na amerykańskim rynku motoryzacyjnym
Ghosn powiedział, że w producentów aut najmocniej uderzył wzrost cen surowców. Podkreślił jednak, że jeśli w amerykańskiej branży motoryzacyjnej jest recesja, to nie potrwa ona długo, czytamy na stronach internetowych PB. W 2007 roku na amerykańskim rynku sprzedano 16,1 mln samochodów i ciężarówek, o ok. 500 tys. mniej niż rok wcześniej. Był to najgorszy wynik od 1998 roku, ale ekonomiści prognozują, że obecny będzie jeszcze gorszy.

Ghosn powiedział, że branża motoryzacyjna powinna skupić się obecnie na rynkach rozwijających. Zwrócił uwagę, że w USA i Japonii rynki doświadczają stagnacji, podczas gdy w Rosji i Brazylii rosną o 25 proc., w Chinach o 23 proc., a Indiach 20 proc.

Komentuj:

~Casandra 2008-02-26

Jezeli jest stagnacja to dlaczego ceny samochodow u dilerow sa caly czas takie same? Wszystkie dobrze platne prace zostaly wyekspotowane za granice teraz nikogo nie stac na nowe samochody. Poza tym nie za bardzo wyboru na rynku amerykanskim. Firmy samochodowe sa czesciowo sobie winne. Produkuja samochody ktorych nikt nie chce. Praktycznie nie ma samochodow osobowych z napedem dizla, nie mowiac juz o elektrycznym. Sa tylko hybrydy do ktorych i tak trzeba lac benzyne. Nie ma wyboru jestesmy uzaleznieni od ropy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.