mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Red Bull: Najlepsze przygotowania w historii

Red Bull: Najlepsze przygotowania w historii

"Jesteśmy przygotowani lepiej niż kiedykolwiek wcześniej" - tak dużym entuzjazmem przed pierwszym wyścigiem Formuły 1 w sezonie, wypowiada się szef stajni Red Bull Racing Christian Horner. Austriak dodaje jednak, że nie chce podejmować się typowania formy rywali i wskazywać na miejsce swojego zespołu w stawce.

Red Bull: Najlepsze przygotowania w historii
Na dwa tygodnie przed wyścigiem w Melbourne w garażach Red Bull Racing panuje spokój. Sebastian Vettel podczas testów w Barcelonie przyznał, że jeszcze nigdy wcześniej jego zespół tak dobrze nie przygotował się do pełnego sezonu. Tego samego zdania jest Christian Horner, główny zarządzający "Czerwonymi bykami". "Sądze, że to nasze najlepsze przygotowania w całej historii, jeśli pod uwagę weźmiemy ilość przejechanych kilometrów i zaznajomienie się z nowymi elementami w naszym samochodzie" - powiedział w wywiadzie dla Autosportu Horner.

Obraz z ostatnich testów wydaje się potwierdzać wysoką formę zeszłorocznych mistrzów świata. Nikt z zespołu nie zaryzykuje jednak stawiania się w roli faworyta, zanim nie zapali się zielone światło podczas Grand Prix Australii. "Wydaje mi się, że prawdopodobnie jesteśmy w najlepszej formie, ale za jazdy testowe nie przyznawane są żadne punkty. Testy zimowe to bez wątpienia ważny element składowy całego sezonu, ale weryfikacja tego co udało nam się skonstruować nastąpi dopiero w Australii. Nigdy do końca nie wiesz jak szybcy są konkurenci, dopóki nie wyjedziesz z nimi na tor i nie porównasz tego w normalnej walce podczas wyścigu" - dodał Christian Horner.
Tematy w artykule: test F1 Red Bull

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.
Odgadnij model Odgadnij model