mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Red dot design award dla Skylinera

Red dot design award dla Skylinera

Autobus NEOPLAN Skyliner otrzymał renomowaną nagrodę red dot award w kategorii: wzornictwo produktu 2012. Międzynarodowe jury doceniło ekskluzywne wzornictwo Sharp Cut i lekkie wnętrze nowego piętrowego autobusu.

Red dot design award dla Skylinera
Autobus NEOPLAN Skyliner zachwycił publiczność i specjalistów podczas swojej światowej premiery na targach autobusowych Busworld, które odbyły się w Kortrijk jesienią 2011 roku. Projektanci firmy NEOPLAN odnieśli prawdziwy sukces. Bryła autobusu o długości 14 metrów, szerokości 2,55 metrów i wysokości 4 metrów jest estetyczna, lekka i dynamiczna, zachowując jednocześnie idealną harmonię kształtu, funkcji i ergonomii. Wyraźne linie i ostre, skośnie docięte krawędzie ze szkła i blachy perfekcyjnie uwzględniają sztywne wymagania aerodynamiczne, wyznaczając nowe standardy dla autokarów klasy VIP. Optymalne pod względem aerodynamiki wzornictwo pozwoliło na uzyskanie współczynnika oporu powietrza o wartości 0,41 (cw). Takiej wartości – porównywalnej z wartościami średniej klasy vanów – nie udało się dotychczas osiągnąć dla autokarów piętrowych. Niski współczynnik oporu powietrza przynosi firmom transportowym wymierne efekty ekonomiczne.

Tradycyjne elementy wzornictwa – wysunięte do przodu krawędzie okien, duża przednia szyba o podziale poziomym, dynamicznie zakrzywione łuki nadkoli oraz skośnie podcięte reflektory – to charakterystyczne elementy nowego autokaru Skyliner należącego do rodziny autobusów marki NEOPLAN. Równocześnie, te znane już elementy wzornictwa otrzymały nową interpretację. Koncepcja Skylights, zakładająca przeszklenie naroży dachowych, ogromną szybę przednią oraz duże szklane okna dachowe pełniące funkcję wyjść awaryjnych, zapewnia pasażerom niepowtarzalny widok na panoramicznym górnym pokładzie autokaru. Patrząc z boku, układ okien autokaru Skyliner zachowuje często stosowany także w tradycyjnych autobusach piętrowych podział na górny i dolny pokład. Pas okien pokładu dolnego wychodzi od ogromnej trójwymiarowo wygiętej szyby panoramicznej. W ten sposób autokar ma bardzo spójny i kompleksowy wygląd.

Projektanci i konstruktorzy, kontynuując typowe dla tej rodziny pojazdów wzornictwo Corporate Design, z dobrym efektem przejęli z wcześniejszych modeli autobusów NEOPLAN niektóre sprawdzone już elementy: oświetlenie tylne, reflektory i klapy. Tego typu kontynuacja ma duże znaczenie dla klientów ze względu na cykl życia autokarów i dostęp do części zamiennych.

Nagroda „red dot award“ stała się uznanym na rynku międzynarodowym, pożądanym znakiem jakości przyznawanym za doskonałe wzornictwo. Jury liczące 30 specjalistów oceniło 4.500 projektów z 58 krajów. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 2 lipca 2012 w Essen. Nowy autokar Skyliner marki NEOPLAN kontynuuje chlubną tradycję: od 2002 roku to znane międzynawowe wyróżnienie otrzymało już osiem autobusów marki MAN i NEOPLAN. Ostatnim laureatem był w 2011 roku autobus miejski Lion’s City Hybrid.

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Skoda Superb Combi z nagrodą za design

Skoda Superb Combi z nagrodą za design

Aktualności 2016-04-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.