mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Red dot dla Kia Venga

Red dot dla Kia Venga

Kia Venga po kilku zaledwie miesiącach obecności zdobyła już dwie ważne nagrody wzornicze. Przestronny hatchback segmentu B został tym razem laureatem wyróżnienia ‘red dot’ 2010  w kategorii „Product Design” (wzornictwo produktowe).

Red dot dla Kia Venga

Wyznaczająca nowy kanon ożywczej stylizacji w zdominowanym przez tradycyjną funkcjonalność segmencie B – Kia Venga otrzymała już jedno  prestiżowe wyróżnienie „iF product design award”, przyznane w ubiegłym roku. Nagroda ‘red dot’ pokazuje, iż pojazd ten idzie w ślady Kii Soul – pierwszego samochodu produkcji  koreańskiej, który w roku 2009 zasłużył na tak ważną międzynarodową nagrodę artystyczno-użytkową. 

Międzynarodowy skład sędziowski ‘red dot’ 2010 dokonał oceny 4252 produktów z 57 krajów kierując się dziewięcioma głównymi kryteriami:  innowacyjność, funkcjonalność, jakość formalna, ergonomia, trwałość, efekt emocjonalny, dostępne akcesoria produktowe, łatwość użytkowania oraz stopień oddziaływania na środowisko naturalne.  

Początki uważanego za największy doroczny konkurs światowego wzornictwa przemysłowego ‘red dot’ design award – sięgają roku 1955, a w skali międzynarodowej – roku 1991.

„Nasz team projektantów może być naprawdę dumny z kolejnej nagrody ‘red dot’, która potwierdza słuszność przyjętej strategii designu.” – powiedział Peter Schreyer, naczelny projektant-stylista (CDO) Kia Motors – „Pojazdy segmentu B kupowane były tradycyjnie ze względów czysto praktycznych, lecz Kia Venga tego rodzaju myślenie radykalnie zmienia. Jej wyważona architektura, obszerne wnętrze i dynamika sylwetki są dowodem na to, iż elegancja i funkcjonalność mogą swobodnie iść ze sobą w parze. Kia Venga to auto, w którym ludzie chcą siebie widzieć.”

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Venga
Kia Venga
Cena podstawowa już od: 53 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Venga Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia Venga red dot

Podobne wiadomości:

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

~arD 2010-06-23

KIA to może i dobra propozycja, ale co z tego skoro w Polsce rządzonej przez komunistyczne PO zarabia się średnio 2400 zł na miesiąc. Ile lat trzeba pracować dla komuchów żeby odłożyć na takie koreańskie autko?!

wojtel23@poczta.onet.pl 2010-04-09

Proponowałbym "założyć grzebień" resetujący notatki idiotów, przed publikacją.

~KIŁA to nędzota ! 2010-03-29

KIŁA to nędzota !

~A jak niby chcesz testować wzornictwo 2010-03-27

na polskich drogach??? Będziesz liczył ilu się oglądnęło czy jak?

~zen 2010-03-15

nikt tego jeszcze nie kupił i dobrze przetestował na naszych dziurawcach a już nagrody i h.j wie za co i po co. działania marketingowe, czy jak? bo jak się rozdmucha to każdy kupi :/ możliwe ale nie u nas. Napisz "kia dla każdego", "każdy" polak dojdzie do wniosku, że jest niepowtarzalny a nie "każdy"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3