mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Red dot dla Kia Venga

Red dot dla Kia Venga

Kia Venga po kilku zaledwie miesiącach obecności zdobyła już dwie ważne nagrody wzornicze. Przestronny hatchback segmentu B został tym razem laureatem wyróżnienia ‘red dot’ 2010  w kategorii „Product Design” (wzornictwo produktowe).

Red dot dla Kia Venga

Wyznaczająca nowy kanon ożywczej stylizacji w zdominowanym przez tradycyjną funkcjonalność segmencie B – Kia Venga otrzymała już jedno  prestiżowe wyróżnienie „iF product design award”, przyznane w ubiegłym roku. Nagroda ‘red dot’ pokazuje, iż pojazd ten idzie w ślady Kii Soul – pierwszego samochodu produkcji  koreańskiej, który w roku 2009 zasłużył na tak ważną międzynarodową nagrodę artystyczno-użytkową. 

Międzynarodowy skład sędziowski ‘red dot’ 2010 dokonał oceny 4252 produktów z 57 krajów kierując się dziewięcioma głównymi kryteriami:  innowacyjność, funkcjonalność, jakość formalna, ergonomia, trwałość, efekt emocjonalny, dostępne akcesoria produktowe, łatwość użytkowania oraz stopień oddziaływania na środowisko naturalne.  

Początki uważanego za największy doroczny konkurs światowego wzornictwa przemysłowego ‘red dot’ design award – sięgają roku 1955, a w skali międzynarodowej – roku 1991.

„Nasz team projektantów może być naprawdę dumny z kolejnej nagrody ‘red dot’, która potwierdza słuszność przyjętej strategii designu.” – powiedział Peter Schreyer, naczelny projektant-stylista (CDO) Kia Motors – „Pojazdy segmentu B kupowane były tradycyjnie ze względów czysto praktycznych, lecz Kia Venga tego rodzaju myślenie radykalnie zmienia. Jej wyważona architektura, obszerne wnętrze i dynamika sylwetki są dowodem na to, iż elegancja i funkcjonalność mogą swobodnie iść ze sobą w parze. Kia Venga to auto, w którym ludzie chcą siebie widzieć.”

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Venga
Kia Venga
Cena podstawowa już od: 53 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Venga Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia Venga red dot

Podobne wiadomości:

W nowym stylu – Kia Magentis

auto motor i sport 0000-00-00

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

~arD 2010-06-23

KIA to może i dobra propozycja, ale co z tego skoro w Polsce rządzonej przez komunistyczne PO zarabia się średnio 2400 zł na miesiąc. Ile lat trzeba pracować dla komuchów żeby odłożyć na takie koreańskie autko?!

wojtel23@poczta.onet.pl 2010-04-09

Proponowałbym "założyć grzebień" resetujący notatki idiotów, przed publikacją.

~KIŁA to nędzota ! 2010-03-29

KIŁA to nędzota !

~A jak niby chcesz testować wzornictwo 2010-03-27

na polskich drogach??? Będziesz liczył ilu się oglądnęło czy jak?

~zen 2010-03-15

nikt tego jeszcze nie kupił i dobrze przetestował na naszych dziurawcach a już nagrody i h.j wie za co i po co. działania marketingowe, czy jak? bo jak się rozdmucha to każdy kupi :/ możliwe ale nie u nas. Napisz "kia dla każdego", "każdy" polak dojdzie do wniosku, że jest niepowtarzalny a nie "każdy"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando