mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Red dot dla ładowarki Volvo

Red dot dla ładowarki Volvo

Volvo Construction Equipment zdobywa prestiżową nagrodę red dot w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Ładowarka kołowa Volvo L220G pobiła tysiące produktów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu red dot. Tym samym ładowarka Volvo stanęła w jednym rzędzie obok Mercedesa SLS, Porsche 911 Targa, czy I-Pada – laureatów konkursu red dot poprzednich edycji.

Red dot dla ładowarki Volvo
Nagroda ret dot 2011 w dziedzinie wzornictwa honoruje wybitne projekty oraz zespoły projektowe stojące za pomysłem. W tym roku do konkursu zgłoszono 4.433 produkty z 60 krajów świata. Ładowarka Volvo została zaklasyfikowana do kategorii ‘pojazdy’ i właśnie w tej kategorii pokonała resztę stawki.

Volvo L220G należy do debiutującej w tym roku, nowej generacji ładowarek kołowych Volvo. Maszyna charakteryzuje się najwyższą wydajnością paliwową w tej klasie maszyn, do tego dochodzą: perfekcyjne wykonanie, ergonomia, komfort pracy operatora, zwiększone siły odspajania i podnoszenia. A co najważniejsze – jest to pierwsza maszyna tej klasy na rynku, która spełnia surowe normy emisji spalin wg normy STAGE IIIB.

Stina Nilimaa Wickström, Dyrektor ds. Designu, Volvo Construction Equipment ‘Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni otrzymaniem tak wyjątkowej i prestiżowej nagrody. Nagroda to wielkie wyróżnienie dla naszego zespołu, pokazuje ona, że tworzymy projekty maszyny najwyższej światowej klasy. Jesteśmy dumni, że kontynuujemy tradycję Volvo bycia liderami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego najwyższej jakości’.

Professor Dr. Peter Zec jest twórcą konkursu red dot, trwającego nieprzerwanie od 1955 roku. ‘Jak zawsze nasze jury bardzo dokładnie zbadało produkty zgłoszone do konkursu. Oceniana była jakość wzornictwa ale także świeże i kreatywne podejście do tematu. Kryteria naszej nagrody to nie tylko pomiar jakości wzornictwa, ale także wyznacznik możliwego sukcesu rynkowego.’

Ponad tysiąc zaproszonych gości ze świata designu, przemysłu i mediów będzie celebrować przyznanie nagród zwycięzcom 4 lipca 2011 w gmachu opery w Essen. Zwycięska ładowarka Volvo L220G będzie wystawiona podczas miesięcznej wystawy poprzedzającej galę. Muzeum zlokalizowane jest w miejscu wpisanym na listę światowego dziedzictwa w kompleksie kopalni Zeche Zollverein w Essen. Muzeum red dot gości największą stałą wystawę nowoczesnego wzornictwa na świecie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks ciężarowe

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.