mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Redukcja zatrudnienia w fabryce Peugeota

Redukcja zatrudnienia w fabryce Peugeota

850 pracowników zostanie zwolnionych z brytyjskiej fabryki Ryton należącej do francuskiej grupy PSA Peugeot Citroen, w której produkowany jest obecnie model Peugeot 206.

Działania te są wynikiem malejącego popytu na ten model, co jest następstwem słabszej sprzedaży na kontynencie europejskim oraz rosnącej konkurencji w segmencie małych aut. Mimo iż Peugeot 206 wciąż pozostaje jednym z liderów w swojej klasie, to jednak wolumen sprzedaży oraz udział rynkowy systematycznie maleją.

W wyniku zmian organizacyjnych nastąpi powrót do dwuzmianowego systemu pracy, który obowiązywał przez dwa pierwsze lata działalności fabryki (1998-1999). Podobne zmiany miały miejsce w ostatnim czasie również w innych fabrykach grupy PSA.

W zeszłym roku w fabryce Ryton wyprodukowano 180 tys. egzemplarzy modelu 206, podczas gdy globalna sprzedaż wyniosła 800 tys. sztuk.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.