mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Redukcja zatrudnienia w fabryce Peugeota

Redukcja zatrudnienia w fabryce Peugeota

850 pracowników zostanie zwolnionych z brytyjskiej fabryki Ryton należącej do francuskiej grupy PSA Peugeot Citroen, w której produkowany jest obecnie model Peugeot 206.

Działania te są wynikiem malejącego popytu na ten model, co jest następstwem słabszej sprzedaży na kontynencie europejskim oraz rosnącej konkurencji w segmencie małych aut. Mimo iż Peugeot 206 wciąż pozostaje jednym z liderów w swojej klasie, to jednak wolumen sprzedaży oraz udział rynkowy systematycznie maleją.

W wyniku zmian organizacyjnych nastąpi powrót do dwuzmianowego systemu pracy, który obowiązywał przez dwa pierwsze lata działalności fabryki (1998-1999). Podobne zmiany miały miejsce w ostatnim czasie również w innych fabrykach grupy PSA.

W zeszłym roku w fabryce Ryton wyprodukowano 180 tys. egzemplarzy modelu 206, podczas gdy globalna sprzedaż wyniosła 800 tys. sztuk.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno
Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno
Już od kilku dni kierowcy mogą korzystać z nowego węzła Rudno na autostradzie A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Rozbudowa umożliwia teraz wjazd na autostradę w obu kierunkach, a także zapewnia bezpośredni zjazd z drogi szybkiego ruchu do gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice.