mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Regenerowane części zamienne

Regenerowane części zamienne

Nawet do 40% mogą zostać obniżone koszty naprawy samochodu przy zastosowaniu programu Bosch Exchange. W skrócie polega on na zwrocie części używanych przy zakupie produktu regenerowanego.

Zespoły i części, z których zbudowany jest pojazd zużywają się w czasie jego eksploatacji. Niektóre z nich, takie jak klocki hamulcowe czy świece zapłonowe tracą swoje własności użytkowe i muszą być okresowo wymieniane na nowe. Inne, nawet po koniecznej wymianie, nadal mają znaczną wartość i ich wyrzucanie jest z ekonomicznego punktu widzenia nieopłacalne. W przypadku tej grupy produktów stosuje się naprawę w wyspecjalizowanych centrach technicznych, dzięki czemu naprawione podzespoły odzyskują w pełni swoje pierwotne własności i mogą być powtórnie zamontowane w pojeździe.

Program wymiany Bosch Exchange funkcjonuje na polskim rynku od 2001 roku. Liczba dostępnych w ofercie komponentów jest stale rozszerzana. Obecnie program obejmuje około 5.500 numerów katalogowych, w tym ponad 270 podzespołów systemów wtryskowych Diesel.

Programem BX objęte są wszystkie grupy pojazdów, od samochodów osobowych poprzez samochody dostawcze i ciężarowe do maszyn rolniczych i pojazdów budowlanych.
Największą grupę części zamiennych objętych programem stanowią elementy dieslowskich układów wtryskowych - wtryskiwacze, pompowtryskiwacze, rozdzielaczowe pompy paliwa (VE, VP) oraz wtryskiwacze i pompy układu common rail. Wymianie podlegają również części do silników benzynowych: aparaty zapłonowe, centrale jednopunktowego wtrysku, rozdzielacze paliwa czy sterowniki pracy silnika. Na liście części znajdują się także przepływomierze powietrza, rozruszniki, alternatory i zaciski hamulcowe.

Bosch prowadzi sprzedaż wszystkich produktów BX poprzez hurtownie motoryzacyjne, według zasady „sztuka za sztukę”. Oznacza to zwrot zużytej części przy zakupie produktu regenerowanego. Zwracany dystrybutorowi produkt nie może być rozmontowany, niekompletny, silnie skorodowany lub uszkodzony mechanicznie np. na skutek wypadku, niewłaściwego demontażu czy niezgodnej z technologią producenta naprawy. Część powinna znajdować się ponadto w oryginalnym opakowaniu Boscha, w którym produkt został wcześniej zakupiony.

Czytaj także:
Bosch-Service sprawdzi bezpłatnie (2006-04-12)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.