mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Reinwestycja Hirschvogel w Katowickiej SSE

Reinwestycja Hirschvogel w Katowickiej SSE

Spółka HIRSCHVOGEL COMPONENTS POLAND – dostawca elementów kutych dla przemysłu motoryzacyjnego otrzymala zgode na realizację swojej kolejnej inwestycji na terenie gliwickiej podstrefy stanowiącej obecnie największą część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Reinwestycja Hirschvogel w Katowickiej SSE
Hirschvogel Poland dostarcza elementy kute (wały wejściowe, piasty, głowice cylindrów) dla marek KIA, HYUNDAI czy Volvo. Spółka planuje rozbudować zakład w Gliwicach i do końca 2013 r. zainwestować blisko 14 mln zł na rozwój innowacyjnej technologii kucia matrycowego. W związku z tym zamierza zatrudnić dodatkowo 25 osób. Obecnie w jej gliwickiej fabryce pracuje 20 osób.

Przed wakacjami podobne zezwolenia na rozszerzenie działalności biznesowej w podstrefie gliwickiej uzyskały firmy Francisco Ros Casares Polska (hiszpańska grupa zajmująca się przetwórstwem i dystrybucją produktów hutniczych) oraz Shinchang (koreańska spółka motoryzacyjna produkująca części motoryzacyjne dla marek KIA czy HYUNDAI). Zmiany nastąpiły również w gliwickiej fabryce koncernu motoryzacyjnego GM Poland. Przed dwoma tygodniami zainaugurowano tam oficjalnie produkcję Opla Astry GTC. Za 8 miesięcy w Gliwicach wytwarzany będzie 4-drzwiowy sedan, a za rok – model cabrio.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.