mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekord Guinnessa dla Mazdy

Rekord Guinnessa dla Mazdy

Produkcja legendardnego juz roadstera MX-5 osiągnęła 4 lutego próg 900 tysięcy.

Rekord Guinnessa dla Mazdy
W ciągu 21 lat i 10 miesięcy od rozpoczęcia produkcji pierwszej generacji w kwietniu 1989 roku, MX-5 został już raz wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2000 roku jako "najlepiej sprzedający się dwuosobowy samochód sportowy". Wtedy, w maju, produkcja osiągnęła 531.890 egzemplarzy. Później aktualizowano rekord przy 700 i 800 tysiącach wyprodukowanych aut. Teraz Mazda wystąpiła o kolejną aktualizację.

W latach 60. i 70. ubiegłego wieku produkowano wiele roadsterów, których projekty były skupione na maksymalnej radości z jazdy. Mazda chciała udowodnić, że wskrzeszenie tego ducha w czasach, gdy wymogi bezpieczeństwa biernego i czynnego stale wzrastają, jest jak najbardziej możliwe, zatem w 1989 roku MX-5 wszedł do salonów.

- Od czasu, kiedy Mazda wrowadziła na rynek pierwszą wersję MX-5, model został dwukrotnie przeprojektowany, wprowadzono w nim także serię udoskonaleń. Jego długotrwały sukces zawdzięczamy silnemu wsparciu fanów MX-5 z całego świata. Będę dokładał wszelkich starań, aby podtrzymać popularność MX-5, dopracowując jego konstrukcję tak, aby pokochało go jeszcze więcej ludzi - powiedział Nobuhiro Yamamoto, kierownik programowy obecnej wersji MX-5.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

900 000 Mazd MX-5 – rekord Guinnessa

auto motor i sport 0000-00-00

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando