mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekord Guinnessa dla Mazdy

Rekord Guinnessa dla Mazdy

Produkcja legendardnego juz roadstera MX-5 osiągnęła 4 lutego próg 900 tysięcy.

Rekord Guinnessa dla Mazdy
W ciągu 21 lat i 10 miesięcy od rozpoczęcia produkcji pierwszej generacji w kwietniu 1989 roku, MX-5 został już raz wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2000 roku jako "najlepiej sprzedający się dwuosobowy samochód sportowy". Wtedy, w maju, produkcja osiągnęła 531.890 egzemplarzy. Później aktualizowano rekord przy 700 i 800 tysiącach wyprodukowanych aut. Teraz Mazda wystąpiła o kolejną aktualizację.

W latach 60. i 70. ubiegłego wieku produkowano wiele roadsterów, których projekty były skupione na maksymalnej radości z jazdy. Mazda chciała udowodnić, że wskrzeszenie tego ducha w czasach, gdy wymogi bezpieczeństwa biernego i czynnego stale wzrastają, jest jak najbardziej możliwe, zatem w 1989 roku MX-5 wszedł do salonów.

- Od czasu, kiedy Mazda wrowadziła na rynek pierwszą wersję MX-5, model został dwukrotnie przeprojektowany, wprowadzono w nim także serię udoskonaleń. Jego długotrwały sukces zawdzięczamy silnemu wsparciu fanów MX-5 z całego świata. Będę dokładał wszelkich starań, aby podtrzymać popularność MX-5, dopracowując jego konstrukcję tak, aby pokochało go jeszcze więcej ludzi - powiedział Nobuhiro Yamamoto, kierownik programowy obecnej wersji MX-5.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.