mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekord produkcyjny Hondy

Rekord produkcyjny Hondy

Honda odnotowała rekordową miesięczną wartość produkcji w Ameryce Północnej i Stanach Zjednoczonych.

Rekord produkcyjny Hondy

Honda osiągnęła nowy miesięczny rekord produkcji w Ameryce Północnej. Produkcja za granicą wzrosła w sierpniu o 20,1% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, osiągając najwyższy poziom w historii dla sierpnia, dzięki wzrostowi produkcji w Ameryce, Europie i Azji. W Ameryce Północnej zanotowano zwyżkę produkcji, o 20,6%, której towarzyszył wzrost w Stanach Zjednoczonych o 28,2%, w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Natomiast we wrześniu 2005 roku najchętniej salony europejskie opuszczały modele: Civic (11 094) i Jazz (10 229). W Europie od stycznia do września br. sprzedano łącznie prawie 225 tys. nowych samochodów Hondy.

Na polskim rynku we wrześniu br. Honda odnotowała jednak spadek sprzedaży swoich modeli notując o 30,2% słabszy wynik w stosunku do analogicznego miesiąca roku 2004. Łącznie w ubiegłym miesiącu na naszym podwórku pojawiło się 701 pojazdów japońskiej marki. Najchętniej Honda kupowana była w Wielkiej Brytanii (18 962). Najsłabsze wyniki sprzedaży padły w Islandii (77) i Danii (88).

Zobacz więcej o marce Honda

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.