mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekord produkcyjny Hondy

Rekord produkcyjny Hondy

Honda odnotowała rekordową miesięczną wartość produkcji w Ameryce Północnej i Stanach Zjednoczonych.

Rekord produkcyjny Hondy

Honda osiągnęła nowy miesięczny rekord produkcji w Ameryce Północnej. Produkcja za granicą wzrosła w sierpniu o 20,1% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, osiągając najwyższy poziom w historii dla sierpnia, dzięki wzrostowi produkcji w Ameryce, Europie i Azji. W Ameryce Północnej zanotowano zwyżkę produkcji, o 20,6%, której towarzyszył wzrost w Stanach Zjednoczonych o 28,2%, w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Natomiast we wrześniu 2005 roku najchętniej salony europejskie opuszczały modele: Civic (11 094) i Jazz (10 229). W Europie od stycznia do września br. sprzedano łącznie prawie 225 tys. nowych samochodów Hondy.

Na polskim rynku we wrześniu br. Honda odnotowała jednak spadek sprzedaży swoich modeli notując o 30,2% słabszy wynik w stosunku do analogicznego miesiąca roku 2004. Łącznie w ubiegłym miesiącu na naszym podwórku pojawiło się 701 pojazdów japońskiej marki. Najchętniej Honda kupowana była w Wielkiej Brytanii (18 962). Najsłabsze wyniki sprzedaży padły w Islandii (77) i Danii (88).

Zobacz więcej o marce Honda

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.