mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekord świata w oszczędnej jeździe

Rekord świata w oszczędnej jeździe

John i Helen Taylor przebyli podróż mierzącą 29.719 kilometrów osiągając średnią wielkość spalania na poziomie 4,5 litra na 100 kilometrów. Dzięki temu udało im się ustanowić rekord, który zostanie zapisany do Księgi Rekordów Guinessa.

Rekord świata w oszczędnej jeździe

Całe przedsięwzięcie trwało 78 dni. Przez ten cały czas brytyjskie małżeństwo pokonało odcinek prawie trzydziestu tysięcy kilometrów spalając przy tym średnio 4,5 l/100km benzyny. Podróż zaczęła się 17 stycznia w Londynie i przebiegała przez 25 krajów po czym skończyła się w miejscu początku. Podczas całej drogi stosowano się do wskazówek firmy Shell co do oszczędności spalania.

Zobacz galerię zdjęć modelu Volkswagen Golf

W wyzwaniu uczestniczył Volkswagen Golf z silnikiem FSI o pojemności 1,6 l, którego średnie spalanie według producenta wynosi 8,2 l/100km. Uczestnicy konkursu wybrali ten samochód ponieważ zasady konkursu wymagały, aby brał udział samochód jeżdżący po drogach. Podczas jazdy stosowano się przede wszystkim do bardzo prostych zasad pomagających zminimalizować spalanie samochodu. Jest to między innymi unikanie wysokich obrotów i prędkości, postojów przy włączonym silniku, a także minimalizowanie obciążenia pojazdu. Aby przejechać cały ten dystans udało się zmniejszyć ilość zużytego paliwa poniżej 25 pełnych zatankowań baku.

Oboje kierowcy jechali w ciągu dnia średnio po 14 godzin za kółkiem przeżywając wiele niezapomnianych widoków. Od lodowatej Macedonii poprzez most Golden Gate w San Francisco, skończywszy na australijskim buszu, dgzie wszędzie przyjmowano ich z tą samą otwartością.

Czytaj także:

"TSI - Rewolucja silnikowa" (2006-04-19)

"FSI w pigułce" (2006-04-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 61 520 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.