mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekord używanych w czerwcu

Rekord używanych w czerwcu

Czerwiec okazał się, jak do tej pory, rekordowym miesiącem w tym roku pod względem liczby przywiezionych do kraju samochodów używanych.

W czerwcu nasi rodacy przywieźli, wg wstępnych danych resortu finansów, 81.525 aut używanych, tj. zaledwie o 75 sztuk więcej niż miesiąc wcześniej. Liczba sprowadzanych samochodów do Polski rośnie z miesiąca na miesiąc od początku tego roku, kiedy to w styczniu sprowadziliśmy zaledwie 38.975 aut. Jak widać informacje o  planowanych zmianach w systemie opodatkowania sprowadzanych aut zza granicy (zastąpienie akcyzy podatkiem od samochodów), które mają spowodować znaczny wzrost obciążenia fiskalnego, skutkuje ponownym wzrostem fali używanych.
 
Po pierwszym półroczu do kraju przyjechało już 353.958 aut używanych, z czego 345.063 z terenu Unii Europejskiej. Wydaje się, iż zeszłoroczny wynik, ponad 870 tys. aut używanych, nie zostanie pobity, jednak wciąż liczba ta będzie bardzo wysoka.
 
Czytaj także:

Posłowie zdecydują co z podatkiem ekologicznym (2006-07-18)

Auta używane bez badań technicznych (2006-06-29)

Zmieniony podatek ekologiczny (2006-06-08)

 


Podobne wiadomości:

Posłowie zdecydują co z podatkiem ekologicznym

Posłowie zdecydują co z podatkiem...

Finanse i prawo 2006-07-18

Auta używane bez badań technicznych

Auta używane bez badań technicznych

Finanse i prawo 2006-06-29

Komentuj:

~Uczciwy 2006-07-27

Niech ci zlodzieje od podadkow w rzadzie placa tak wysokie podadki ,moze wrescie tymi sprowadzonymi gratami ktos ich porozbija.

~Urwis 2006-07-27

Badzo dobrze, że ludziska sprowadzają samochody! Przynajmniej po Polsce jeździ mniej polonezów, dużych fiatów i maluchów. Ceny aut są niższe a nie jak było kiedyś: za rupiecia się płaciło 15 tys zł.

~już nie patriota 2006-07-27

I zapcha sie Polska tymi pseudo samochodami którymi zawsze jeździła starsza pani tylko do kościoła i ewentualnie do sklepu. Bo gdzie nie zapytasz o używany samochód i wcześniejszego właściciela, taką odpowiedź z reguły usłyszysz. Ale co tam czteroślady są teraz w Polsce w modzie. Widać coraz więcej ludzi lubi extremalną jazdę pełną wrażeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.