mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowa produkcja w marcu

Rekordowa produkcja w marcu

Całkowita produkcja samochodów osobowych i dostawczych w marcu zamknęła się rekordową liczbą 64 430 sztuk, o ponad 23% większą w porównaniu do marca ubiegłego roku. W porównaniu do poprzedniego miesiąca - lutego, produkcja zwiększyła się o ponad 15% - poinformował Instytut Samar.

Rekordowa produkcja w marcu

Z blisko 55 tys. wyprodukowanych w marcu samochodów, prawie 96% znalazło swoich nabywców poza granicami Polski. Przyczyną takiego stanu jest duże zainteresowanie "polskim produktami" na rynkach europejskich.

Produkcja samochodów dostawczych

Produkcja samochodów dostawczych w marcu zamknęła się liczbą 9 549 sztuk. Wynik ten jest tylko o 3,3% niższy od ubiegłego, rekordowego miesiąca i o 28,7% wyższy niż w marcu roku ubiegłego. Biorąc pod uwagę wynik od początku roku (28 379 aut) jest on o 14,36% wyższy niż w roku ubiegłym. Utrzymując produkcję na dotychczasowym poziomie wynik roczny może przekroczyć poziom 90 tys. wyprodukowanych aut, co byłoby najlepszym rezultatem od 1998 roku - podsumowuje Samar.

Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, za tak dobrym wynikiem stoi wysokie zapotrzebowanie na polskie produkty (VW Caddy, Fiat Panda Van, VW Transporter, itd.) na innych rynkach. Ponad 91% produkcji wysyłane jest na eksport. Wysoki popyt dotyczy w szczególności Volkswagena, który w marcowej produkcji całkowitej, zdobył blisko 67% udział.

Przeczytaj także:

Jaka będzie produkcja aut w Polsce? (2005-12-22)

FAP - inwestycje i większe zatrudnienie (2006-04-06)

Auta made in Poland 2005 (2006-01-17)

 


Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.