mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowa produkcja w marcu

Rekordowa produkcja w marcu

Całkowita produkcja samochodów osobowych i dostawczych w marcu zamknęła się rekordową liczbą 64 430 sztuk, o ponad 23% większą w porównaniu do marca ubiegłego roku. W porównaniu do poprzedniego miesiąca - lutego, produkcja zwiększyła się o ponad 15% - poinformował Instytut Samar.

Rekordowa produkcja w marcu

Z blisko 55 tys. wyprodukowanych w marcu samochodów, prawie 96% znalazło swoich nabywców poza granicami Polski. Przyczyną takiego stanu jest duże zainteresowanie "polskim produktami" na rynkach europejskich.

Produkcja samochodów dostawczych

Produkcja samochodów dostawczych w marcu zamknęła się liczbą 9 549 sztuk. Wynik ten jest tylko o 3,3% niższy od ubiegłego, rekordowego miesiąca i o 28,7% wyższy niż w marcu roku ubiegłego. Biorąc pod uwagę wynik od początku roku (28 379 aut) jest on o 14,36% wyższy niż w roku ubiegłym. Utrzymując produkcję na dotychczasowym poziomie wynik roczny może przekroczyć poziom 90 tys. wyprodukowanych aut, co byłoby najlepszym rezultatem od 1998 roku - podsumowuje Samar.

Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, za tak dobrym wynikiem stoi wysokie zapotrzebowanie na polskie produkty (VW Caddy, Fiat Panda Van, VW Transporter, itd.) na innych rynkach. Ponad 91% produkcji wysyłane jest na eksport. Wysoki popyt dotyczy w szczególności Volkswagena, który w marcowej produkcji całkowitej, zdobył blisko 67% udział.

Przeczytaj także:

Jaka będzie produkcja aut w Polsce? (2005-12-22)

FAP - inwestycje i większe zatrudnienie (2006-04-06)

Auta made in Poland 2005 (2006-01-17)

 


Podobne wiadomości:

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando