mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowa sprzedaż Grupy PGD

Rekordowa sprzedaż Grupy PGD

Podczas gdy polski rynek motoryzacyjny dotknął w minionym roku głęboki kryzys, Grupa PGD - po raz pierwszy w swojej historii - zanotowała roczną sprzedaż samochodów powyżej 6 tysięcy sztuk (dokładnie 6056).

Rekordowa sprzedaż Grupy PGD

"Wzrost jest nie tylko wynikiem otwarcia nowych salonów w Bańskiej Bystrzycy i Krakowie oraz zwiększonej sprzedaży samochodów używanych, ale także oparcia się kryzysowi przez wszystkie salony Grupy" − mówi Prezes Grupy PGD Adam Pietkiewicz. Wzrosty sprzedaży zanotowały bielski salon Nissana (o 18,6%) i Suzuki (o 13,7%) oraz krakowski salon Ford Euro Car (o 1,2%).

Grupa PGD znacząco, bo aż do 1,68% zwiększyła swój udział w sprzedaży nowych samochodów osobowych w Polsce (w roku 2004 udział ten wyniósł 1,39%).

Wzrosły także udziały Grupy PGD w sprzedaży poszczególnych marek − w sprzedaży Forda z 12,6 do 16%, Nissana z 3,5 do 3,9% i Suzuki z 9 do 11,3%. Warto przy okazji zaznaczyć, że salon Japan Motors Kraków, który rozpoczął działalność we wrześniu,
w IV kwartale 2005 roku zanotował najwyższą sprzedaż spośród salonów sieci dealerskiej Suzuki w Polsce i pod względem średniej sprzedaży miesięcznej wyprzedził dotychczasowego lidera Japan Motors Bielsko.

1191 to liczba sprzedanych w 2005 roku przez Grupę PGD samochodów używanych, co oznacza wzrost o 1,9% w porównaniu z rokiem poprzednim.

"Ten trudny dla branży motoryzacyjnej rok przyniósł potwierdzenie, że nasze dealerstwa cieszą się zaufaniem klientów, wykorzystują efekt synergii, są dobrze zarządzane i prowadzą skuteczne strategie marketingowe" − wyjaśnia przyczyny sukcesu Adam Pietkiewicz. "W tym roku planujemy zwiększenie sprzedaży w Polsce o około 40% i być może osiągnięcie nawet 2,5 % udziału w rynku. Zakładając, że poziom sprzedaży nowych aut będzie zbliżony do tegorocznego, wzrost zamierzamy osiągnąć dzięki powiększeniu Grupy PGD o kilka nowych salonów" − zdradza prezes Pietkiewicz. Realizacja planu już się rozpoczęła:
Od początku roku w skład Grupy wchodzi największy dealer Forda na Śląsku i Zagłębiu − Multexim, którego udział w sprzedaży Forda wyniósł 3,6%, a jeszcze w tym półroczu PGD chce otworzyć nowe trzymarkowe dealerstwo w Warszawie.

Jak wiadomo, Grupa PGD sprzedaje samochody także na Słowacji. I sprzedaje z sukcesami. Tamtejszy rynek wzrósł w minionym roku o niespełna 3%, natomiast należący
do Grupy PGD salon Euromotor w Bańskiej Bystrzycy zanotował wzrost sprzedaży aż o 245 %. Przyczyną tak spektakularnego wzrostu jest w tym wypadku nowa siedziba oraz rozszerzenie oferty do trzech marek (Ford, Skoda i Volvo).

Tematy w artykule: Grupa PGD

Podobne wiadomości:

Dziesiąta marka w grupie PGD

Dziesiąta marka w grupie PGD

Aktualności 2015-03-12

Grupa PGD w nowym mieście i z nową marką

Grupa PGD w nowym mieście i z nową marką

Aktualności 2014-12-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.