mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowa sprzedaż Grupy PGD

Rekordowa sprzedaż Grupy PGD

Podczas gdy polski rynek motoryzacyjny dotknął w minionym roku głęboki kryzys, Grupa PGD - po raz pierwszy w swojej historii - zanotowała roczną sprzedaż samochodów powyżej 6 tysięcy sztuk (dokładnie 6056).

Rekordowa sprzedaż Grupy PGD

"Wzrost jest nie tylko wynikiem otwarcia nowych salonów w Bańskiej Bystrzycy i Krakowie oraz zwiększonej sprzedaży samochodów używanych, ale także oparcia się kryzysowi przez wszystkie salony Grupy" − mówi Prezes Grupy PGD Adam Pietkiewicz. Wzrosty sprzedaży zanotowały bielski salon Nissana (o 18,6%) i Suzuki (o 13,7%) oraz krakowski salon Ford Euro Car (o 1,2%).

Grupa PGD znacząco, bo aż do 1,68% zwiększyła swój udział w sprzedaży nowych samochodów osobowych w Polsce (w roku 2004 udział ten wyniósł 1,39%).

Wzrosły także udziały Grupy PGD w sprzedaży poszczególnych marek − w sprzedaży Forda z 12,6 do 16%, Nissana z 3,5 do 3,9% i Suzuki z 9 do 11,3%. Warto przy okazji zaznaczyć, że salon Japan Motors Kraków, który rozpoczął działalność we wrześniu,
w IV kwartale 2005 roku zanotował najwyższą sprzedaż spośród salonów sieci dealerskiej Suzuki w Polsce i pod względem średniej sprzedaży miesięcznej wyprzedził dotychczasowego lidera Japan Motors Bielsko.

1191 to liczba sprzedanych w 2005 roku przez Grupę PGD samochodów używanych, co oznacza wzrost o 1,9% w porównaniu z rokiem poprzednim.

"Ten trudny dla branży motoryzacyjnej rok przyniósł potwierdzenie, że nasze dealerstwa cieszą się zaufaniem klientów, wykorzystują efekt synergii, są dobrze zarządzane i prowadzą skuteczne strategie marketingowe" − wyjaśnia przyczyny sukcesu Adam Pietkiewicz. "W tym roku planujemy zwiększenie sprzedaży w Polsce o około 40% i być może osiągnięcie nawet 2,5 % udziału w rynku. Zakładając, że poziom sprzedaży nowych aut będzie zbliżony do tegorocznego, wzrost zamierzamy osiągnąć dzięki powiększeniu Grupy PGD o kilka nowych salonów" − zdradza prezes Pietkiewicz. Realizacja planu już się rozpoczęła:
Od początku roku w skład Grupy wchodzi największy dealer Forda na Śląsku i Zagłębiu − Multexim, którego udział w sprzedaży Forda wyniósł 3,6%, a jeszcze w tym półroczu PGD chce otworzyć nowe trzymarkowe dealerstwo w Warszawie.

Jak wiadomo, Grupa PGD sprzedaje samochody także na Słowacji. I sprzedaje z sukcesami. Tamtejszy rynek wzrósł w minionym roku o niespełna 3%, natomiast należący
do Grupy PGD salon Euromotor w Bańskiej Bystrzycy zanotował wzrost sprzedaży aż o 245 %. Przyczyną tak spektakularnego wzrostu jest w tym wypadku nowa siedziba oraz rozszerzenie oferty do trzech marek (Ford, Skoda i Volvo).

Tematy w artykule: Grupa PGD

Podobne wiadomości:

Nowy salon Infiniti w Sosnowcu

Nowy salon Infiniti w Sosnowcu

Aktualności 2015-05-21

Grupa PGD w nowym mieście i z nową marką

Grupa PGD w nowym mieście i z nową marką

Aktualności 2014-12-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.