mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowa sprzedaż Mazdy w Europie

Rekordowa sprzedaż Mazdy w Europie

Wyniki Mazdy w Europie zarówno w miesiącu czerwcu, jak i pierwszym półroczu tego roku są lepsze od porównywalnych okresów zeszłego roku, sprawiając iż spośród japońskich marek Mazda stała się marką o najwyższym tempie wzrostu w Europie.

Firma Mazda Motor utrzymuje tempo wzrostu sprzedaży oraz udziału w rynku europejskim.  W czerwcu sprzedano 25 % więcej samochodów niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku zwiększając swój udział w rynku samochodowym do 1,4%. Porównując pierwsze półrocze 2003 i 2002 r. odnotowano wzrost sprzedaży o 33 %, podczas gdy cały rynek samochodowy w Europie zanotował spadek sprzedaży o 4 %.
Tak znaczący wzrost sprzedaży Mazda odnotowała dzięki trzykrotnie większej sprzedaży wielokrotnie nagradzanego modelu Mazda6 (w tym roku już ponad 50 000 sztuk), a także wprowadzeniu do sprzedaży nowego modelu Mazda2 oraz wzrostu sprzedaży modeli MX-5, Premacy i MPV.
Rekordową sprzedaż w miesiącu czerwcu odnotowano w kilku krajach europejskich. Największy wzrost o 126 % w porównaniu do 2002 roku zanotowano we Włoszech, również rekordowe sprzedaże Mazda uzyskała w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji oraz Niemczech. Również w drugiej połowie roku Mazda zamierza utrzymać tak wysoką sprzedaż poprzez wprowadzenie nowego modelu RX-8 na jesień oraz nowej Mazdy3 pod Koniec tego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.