mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowa sprzedaż Saaba we wrześniu

Rekordowa sprzedaż Saaba we wrześniu

We wrześniu sprzedaż Saaba wzrosła aż o 42% w stosunku do roku ubiegłego. Sprzedaż łączna w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku jest wyższa o 7.6% w porównaniu z tym samym okresem roku 2002. Nabywców znalazło 99 970 saabów, czyli o 7 085 sztuk więcej niż w roku ubiegłym.

Rekordowa sprzedaż Saaba we wrześniu

W Szwecji sprzedano 18 485 Saabów, co również stanowi wzrost w stosunku do roku 2002. W Stanach Zjednoczonych bieżący rok jest najlepszy w całej 47-mio letniej historii sprzedaży Saaba. W samym tylko wrześniu sprzedano tam 4 367 aut, co jest liczbą dwa razy większą niż we wrześniu roku ubiegłego. Na rynku amerykańskim w dziewięciu pierwszych miesiącach bieżącego roku sprzedano 37 397 saabów.
„Wszystko wskazuje na to, że w tym roku sprzedaż osiągnie bardzo wysoki poziom” – mówi Jan Åke Jonsson, Vice Prezes Saab Automobile AB odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w Europie i Azji. „Cieszy nas fakt, że Nowy Saab 9-3 SportSedan spotkał się z bardzo dobrym odbiorem przez naszych klientów. Szczególnie w Szwecji i we Włoszech”.
Także na polskim rynku samochodów osobowych Saab umocnił we wrześniu swoją pozycję. Spółka Almeco – Wyłączny Importer Saaba do Polski zanotowała ponad 30% wzrost sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?