mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowa sprzedaż Saaba we wrześniu

Rekordowa sprzedaż Saaba we wrześniu

We wrześniu sprzedaż Saaba wzrosła aż o 42% w stosunku do roku ubiegłego. Sprzedaż łączna w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku jest wyższa o 7.6% w porównaniu z tym samym okresem roku 2002. Nabywców znalazło 99 970 saabów, czyli o 7 085 sztuk więcej niż w roku ubiegłym.

Rekordowa sprzedaż Saaba we wrześniu

W Szwecji sprzedano 18 485 Saabów, co również stanowi wzrost w stosunku do roku 2002. W Stanach Zjednoczonych bieżący rok jest najlepszy w całej 47-mio letniej historii sprzedaży Saaba. W samym tylko wrześniu sprzedano tam 4 367 aut, co jest liczbą dwa razy większą niż we wrześniu roku ubiegłego. Na rynku amerykańskim w dziewięciu pierwszych miesiącach bieżącego roku sprzedano 37 397 saabów.
„Wszystko wskazuje na to, że w tym roku sprzedaż osiągnie bardzo wysoki poziom” – mówi Jan Åke Jonsson, Vice Prezes Saab Automobile AB odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w Europie i Azji. „Cieszy nas fakt, że Nowy Saab 9-3 SportSedan spotkał się z bardzo dobrym odbiorem przez naszych klientów. Szczególnie w Szwecji i we Włoszech”.
Także na polskim rynku samochodów osobowych Saab umocnił we wrześniu swoją pozycję. Spółka Almeco – Wyłączny Importer Saaba do Polski zanotowała ponad 30% wzrost sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model