mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowe inwestycje w specjalnych strefach

Rekordowe inwestycje w specjalnych strefach

W 2006 roku do specjalnych stref ekonomicznych w Polsce trafiło ponad 9 mld zł inwestycji, dzięki którym powstanie ponad 31 tys. miejsc pracy. Boom inwestycyjny przeżywa większość spośród 14 polskich stref, ale od kilku lat firmy najchętniej wybierają strefy wałbrzyską i katowicką. Przebojem ubiegłego roku stały się inwestycje japońskich firm, niemal bez wyjątku lokowane w SSE.

Wartość japońskich inwestycji przekroczyła 1 mld dol. Dzięki nim, głównie koncernu Sharp i Bridgestone – odpowiednio 476 mln zł i 397 mln zł poprawiły się wyniki pomorskiej SSE. Japończycy walnie przyczynili się również do sukcesu Wałbrzyskiej SSE, gdzie koncern Toyota Motor Manufacturing wyłoży 534 mln zł na budowę nowej fabryki skrzyń biegów i innych komponentów samochodowych. Do tej pory japoński koncern zainwestował w Polsce 600 mln euro i zatrudnił trzy tysiące osób.

Także w Katowicach kilka firm postanowiło rozwinąć działalność i zwiększyć zatrudnienie. Delphi Polska Automotive System zainwestuje w produkcję przekładni i kolumn kierowniczych, Kirchhoff Polska Assembly rozbuduje halę produkcyjną i zainstaluje linię do spawania i zgrzewania.

Przeczytaj także:

Inwestycje japońskie w Polsce (2006-10-02)

Fabryka opon za 800 mln zł (2006-07-31)

Kolejna mega-inwestycja Toyoty (2007-01-02)

Następne projekty Kirchhoffa (2006-12-08)

Delphi – druga faza rozwoju (2006-12-20)

 


Podobne wiadomości:

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.