mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowe wyniki Samochodów Użytkowych Volkswagen

Rekordowe wyniki Samochodów Użytkowych Volkswagen

Marka Samochody Użytkowe Volkswagen odnotowała wzrost sprzedaży w skali światowej lekkich i ciężkich samochodów użytkowych o 13,2 procenta, osiągając pułap 216 133 i potwierdzając tym samym rekordowy rezultat w odniesieniu do okresu styczeń- maj w latach poprzednich.

Rekordowe wyniki Samochodów Użytkowych Volkswagen
„Nigdy wcześniej w porównywalnym okresie czasu nie sprzedaliśmy tylu samochodów użytkowych ile w ostatnich pięciu miesiącach”- mówi Stephen Schaller, Dyrektor Generalny marki. „Kurs sprzedaży Samochodów Użytkowych Volkswagen w 2008 roku wykazuje niezaprzeczalnie stały wzrost”.

W Europie sprzedaż na przestrzeni od stycznia do maja 2008 wzrosła o dziesięć procent, do 144 243 egzemplarzy, z czego 124 091 w Europie Zachodniej (wzrost o siedem procent), a 20 152 na rynkach Europy Wschodniej (wzrost o trzydzieści trzy i pół procent). Sprzedaż na terenie Niemiec wzrosła o siedem i jedną dziesiąta procenta do 49 188 egzemplarzy, przy najbardziej zauważalnym wzroście na poziomie trzynastu i siedmiu dziesiątych procenta w miesiącu maju.

„Na taki wzrost oprócz Transportera miały wpływ przede wszystkim Caddy i Crafter”, przekonuje Harald Schomburg, członek zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe do spraw sprzedaży i marketingu. Te konkretne modele osiągnęły następujące indywidualne rezultaty:
• Caddy: sprzedano łącznie 63 400 sztuk (wzrost o szesnaście i dziewięć dziesiątych procenta);
• Transporter i Multivan: łączna sprzedaż sięgnęła 79 400 sztuk (wzrost o trzy i trzy dziesiąte punktu procentowego);
• Crafter: światowa sprzedaż osiągnęła pułap 22 000 sztuk, co stanowi wzrost o trzydzieści sześć i dwie dziesiąte procenta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 68 634 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Volkswagen Transporter
Volkswagen Transporter
Cena podstawowa już od: 97 995 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Volkswagen Crafter
Volkswagen Crafter
Cena podstawowa już od: 108 623 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-4dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Caddy Mixt – Wielozadaniowiec

auto motor i sport 0000-00-00

Niektóre auta sprawiają kierowcy radość z jazdy. Inne wprawiają w zazdrość otoczenie. Są w końcu i takie, które służą jako "woły robocze", a w weekendy pełnią rolę auta rodzinnego. Taki jest Volkswagen Caddy Mixt.

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.