mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena

Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena

Volkswagen Poznań odnotował w 2005 roku blisko 30% wzrost produkcji a przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 8,7 mld złotych.

Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena

"Ten rezultat to wynik bardzo dużego powodzenia naszych samochodów wśród klientów, przede wszystkim na rynkach europejskich. Dzięki temu w minionym roku fabryka pracowała przy wykorzystaniu pełnych mocy produkcyjnych, a to oznacza, że codziennie taśmy produkcyjne opuszczało 625 samochodów" - powiedział Jörn Reimers, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

W roku 2005 poziom sprzedaży wyprodukowanych w Poznaniu modeli VW Caddy i Transporter T5 wyniósł 156.999 samochodów, co stanowi wzrost o blisko 30 procent w stosunku do roku 2004.

Te liczby znajdują także odzwierciedlenie w wyniku operacyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe, której częścią składową jest poznańska fabryka Volkswagena. W minionym roku wynik ten zamknął się kwotą 102 mln EUR co oznacza przyrost o 244 mln EUR w odniesieniu do roku 2004, który grupa zakończyła wynikiem -142 mln EUR.

Zarówno VW Caddy jak i Transporter T5 cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. W skali całej grupy Volkswagen Samochody Użytkowe przyrost sprzedaży na rynkach światowych wyniósł w ubiegłym roku 20 procent. Szczególnie wysokie przyrosty zanotowano na rynkach polskim i niemieckim w zakresie sprzedaży VW Caddy - odpowiednio o 42 procent i 72,5 procenta.

Fabryka Volkswagen Poznań to także producent samochodów specjalnych. Największym zleceniem zrealizowanym w ubiegłym roku było 3.754 Caddy dla Deutsche Post. Z kolei na targach Caravan Salon w Düsseldorfie zaprezentowana została wersja campingowa Caddy Tramper - model z pakietem turystycznym umożliwiającym nocowanie w aucie, zaprojektowanym w Poznaniu i wyprodukowanym we współpracy z polskimi dostawcami.

Podobnie jak w roku 2004 również rok ubiegły przyniósł bardzo dobre wyniki odlewni wchodzącej w skład fabryki Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Wyprodukowano w niej blisko 4,5 mln komponentów odlewniczych, które trafiły do fabryk należących do koncernu Volkswagen.

Dobre wyniki produkcyjne znajdują odzwierciedlenie w wynikach finansowych fabryki. Przychód ze sprzedaży spółki Volkswagen Poznań wyniósł w minionym roku 8,7 mld złotych, co stanowi wzrost o ponad 14 procent w odniesieniu do roku 2004. Ponad 94 procentowy udział eksportu w tej kwocie stawia poznańską fabrykę Volkswagena wśród największych eksporterów w Polsce.

Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Volkswagen Poznań jest 100% spółką-córką Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze, Niemcy, jest drugą fabryką w Europie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki: Caddy oraz Transporter T5.

 

Przeczytaj także:

Ambasador w Volkswagenie (2006-01-31)

Auta made in Poland 2005 (2006-01-17)

Volkswagen i zakłady Cegielskiego (2005-10-19)

VW największym w Polsce producentem lekkich samochodów użytkowych (2005-03-22)


 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.