mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena

Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena

Volkswagen Poznań odnotował w 2005 roku blisko 30% wzrost produkcji a przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 8,7 mld złotych.

Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena

"Ten rezultat to wynik bardzo dużego powodzenia naszych samochodów wśród klientów, przede wszystkim na rynkach europejskich. Dzięki temu w minionym roku fabryka pracowała przy wykorzystaniu pełnych mocy produkcyjnych, a to oznacza, że codziennie taśmy produkcyjne opuszczało 625 samochodów" - powiedział Jörn Reimers, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

W roku 2005 poziom sprzedaży wyprodukowanych w Poznaniu modeli VW Caddy i Transporter T5 wyniósł 156.999 samochodów, co stanowi wzrost o blisko 30 procent w stosunku do roku 2004.

Te liczby znajdują także odzwierciedlenie w wyniku operacyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe, której częścią składową jest poznańska fabryka Volkswagena. W minionym roku wynik ten zamknął się kwotą 102 mln EUR co oznacza przyrost o 244 mln EUR w odniesieniu do roku 2004, który grupa zakończyła wynikiem -142 mln EUR.

Zarówno VW Caddy jak i Transporter T5 cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. W skali całej grupy Volkswagen Samochody Użytkowe przyrost sprzedaży na rynkach światowych wyniósł w ubiegłym roku 20 procent. Szczególnie wysokie przyrosty zanotowano na rynkach polskim i niemieckim w zakresie sprzedaży VW Caddy - odpowiednio o 42 procent i 72,5 procenta.

Fabryka Volkswagen Poznań to także producent samochodów specjalnych. Największym zleceniem zrealizowanym w ubiegłym roku było 3.754 Caddy dla Deutsche Post. Z kolei na targach Caravan Salon w Düsseldorfie zaprezentowana została wersja campingowa Caddy Tramper - model z pakietem turystycznym umożliwiającym nocowanie w aucie, zaprojektowanym w Poznaniu i wyprodukowanym we współpracy z polskimi dostawcami.

Podobnie jak w roku 2004 również rok ubiegły przyniósł bardzo dobre wyniki odlewni wchodzącej w skład fabryki Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Wyprodukowano w niej blisko 4,5 mln komponentów odlewniczych, które trafiły do fabryk należących do koncernu Volkswagen.

Dobre wyniki produkcyjne znajdują odzwierciedlenie w wynikach finansowych fabryki. Przychód ze sprzedaży spółki Volkswagen Poznań wyniósł w minionym roku 8,7 mld złotych, co stanowi wzrost o ponad 14 procent w odniesieniu do roku 2004. Ponad 94 procentowy udział eksportu w tej kwocie stawia poznańską fabrykę Volkswagena wśród największych eksporterów w Polsce.

Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Volkswagen Poznań jest 100% spółką-córką Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze, Niemcy, jest drugą fabryką w Europie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki: Caddy oraz Transporter T5.

 

Przeczytaj także:

Ambasador w Volkswagenie (2006-01-31)

Auta made in Poland 2005 (2006-01-17)

Volkswagen i zakłady Cegielskiego (2005-10-19)

VW największym w Polsce producentem lekkich samochodów użytkowych (2005-03-22)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando