mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowe zamówienie hybrydowych autobusów Volvo

Rekordowe zamówienie hybrydowych autobusów Volvo

Holenderskie miasto Dordrecht wraz z operatorem transportu miejskiego firmą Arriva w marcu przyszłego roku włączy do ruchu rekordową ilość autobusów hybrydowych Volvo 7700 Hybrid. 27 nowych pojazdów zostanie dostarczonych w ciągu 2011 i na początku 2012 roku.

Rekordowe zamówienie hybrydowych autobusów Volvo

Arriva podjęła również decyzję o podpisaniu złotego kontraktu serwisowego z Volvo Buses, co oznacza, że za określoną opłatę miesięczną Volvo Buses przejmie odpowiedzialność za utrzymanie i naprawy autobusów operatora.
Autobus hybrydowy Volvo posiada równoległy napęd hybrydowy, w którym mniejszy silnik diesla i silnik elektryczny mogą pracować samodzielnie lub łącznie. Silnik elektryczny działa na baterię, która jest ładowana energią odzyskaną z hamowania autobusu. Główną zaletą jest to, że silnik diesla wyłącza się podczas postoju autobusu na przystankach, a następnie autobus rusza z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego, dzięki czemu przystanki autobusowe są ciche i wolne od spalin.
Dzięki odzyskiwaniu energii hamowania autobusu znacząco zmniejsza się zużycie paliwa, a zatem również zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla. Spadek ten może wynieść nawet 35%.
Firma Volvo Buses rozpoczęła seryjną produkcję autobusów hybrydowych sześć miesięcy temu i w krótkim czasie otrzymała zamówienia na prawie 200 autobusów hybrydowych dla różnych miast europejskich.


Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.