mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowe zamówienie hybrydowych autobusów Volvo

Rekordowe zamówienie hybrydowych autobusów Volvo

Holenderskie miasto Dordrecht wraz z operatorem transportu miejskiego firmą Arriva w marcu przyszłego roku włączy do ruchu rekordową ilość autobusów hybrydowych Volvo 7700 Hybrid. 27 nowych pojazdów zostanie dostarczonych w ciągu 2011 i na początku 2012 roku.

Rekordowe zamówienie hybrydowych autobusów Volvo

Arriva podjęła również decyzję o podpisaniu złotego kontraktu serwisowego z Volvo Buses, co oznacza, że za określoną opłatę miesięczną Volvo Buses przejmie odpowiedzialność za utrzymanie i naprawy autobusów operatora.
Autobus hybrydowy Volvo posiada równoległy napęd hybrydowy, w którym mniejszy silnik diesla i silnik elektryczny mogą pracować samodzielnie lub łącznie. Silnik elektryczny działa na baterię, która jest ładowana energią odzyskaną z hamowania autobusu. Główną zaletą jest to, że silnik diesla wyłącza się podczas postoju autobusu na przystankach, a następnie autobus rusza z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego, dzięki czemu przystanki autobusowe są ciche i wolne od spalin.
Dzięki odzyskiwaniu energii hamowania autobusu znacząco zmniejsza się zużycie paliwa, a zatem również zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla. Spadek ten może wynieść nawet 35%.
Firma Volvo Buses rozpoczęła seryjną produkcję autobusów hybrydowych sześć miesięcy temu i w krótkim czasie otrzymała zamówienia na prawie 200 autobusów hybrydowych dla różnych miast europejskich.


Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.