mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowo przez Europę i Azję

Rekordowo przez Europę i Azję

8 dni, 13 godzin i 30 minut - tyle wynosi najszybszy, udokumentowany przejazd samochodem z najdalej na zachód wysuniętego punktu Europy do znajdującego się na końcu rosyjskiej sieci dróg portu Magadan. Dokonali tego dwaj śmiałkowie za kierownicą Volkswagena Caddy Maxi 4Motion.

Rekordowo przez Europę i Azję
Załoga Caddy Maxi 4MOTION – Matthias Göttenauer i Andreas Renz, wystartowała 2 października 2009 roku o godzinie 12.00 z Cabo da Roca nad Atlantykiem. Przez pierwsze dni kierowcy przejechali przez Portugalię, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Polskę i Litwę. Potem wjechali do Rosji, przez którą wiodła większa część trasy. Do celu wyprawy – Magadanu – dotarli 11 października 2009 roku o godzinie 13.30 czasu lokalnego. Licząca 15.408 kilometrów Transeurasia jest najdłuższą na świecie trasą wiodącą przez jeden kontynent.

- Gdy planowaliśmy pokonanie tej trasy, dziesięć dni było uznawane za nierealne – podkreśla Renz. - Lecz duży Caddy z napędem na wszystkie koła był bardzo wytrwały na wyjątkowo trudnych odcinkach i pozwolił na uzyskanie tak doskonałego czasu.

Pierwsza część trasy Caddy Maxi 4MOTION prowadziła po autostradach i drogach asfaltowych, a podróż przebiegała szybko i sprawnie nawet po drogach o gorszej nawierzchni. Jednak ostatnie 5.000 kilometrów stanowiło prawdziwe wyzwanie dla samochodu i kierowców. Warunki drogowe w środkowej i wschodniej Rosji były w większości nieznane. Nierówne drogi z dużymi dziurami, grząskie, błotniste ścieżki z głębokimi koleinami wyżłobionymi przez samochody ciężarowe nie stanowiły żadnego problemu dla napędzanego na wszystkie koła Caddy Maxi. Auto, które podczas jazdy służyło obu podróżnikom również jako miejsce do spania, pokonało nawet najtrudniejsze odcinki i to przy ekstremalnych długotrwałych obciążeniach dla silnika, skrzyni biegów i nadwozia.

Aby zagwarantować dokładny pomiar czasu, Volkswagen Caddy Maxi 4MOTION wyposażony został w nadajnik GPS, który dwa razy na dobę wysyłał sygnał. Załoga przejechała trasę zgodnie z zasadami księgi rekordów Guinnessa, które określają, że ten sam samochód mogą prowadzić tylko dwie osoby, a trasa musi być udokumentowana w sposób dający się zweryfikować. Ci dwaj miłośnicy przygód, już przed dziesięciu laty, ustanowili rekord samochodem Volkswagen. Najdłuższą ciągłą trasę z północy na południe pokonali w Volkswagenie T4 Multivan Syncro TDI (102KM) w 15 dni i 14 godzin, zapewniając tym samym sobie i modelowi T4 wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Sprzedaż Volkswagena Caddy Maxi 4MOTION z napędem na wszystkie koła w Polsce rozpocznie się w grudniu tego roku. Podobnie, jak w przypadku modelu Caddy, siłę napędową silnika 1.9 TDI (104KM) na przednią i tylną oś rozdziela elektronicznie regulowane sprzęgło Haldex. Za przeniesienie siły odpowiedzialna jest 6-biegowa skrzynia biegów. Do seryjnego wyposażenia Caddy Maxi 4MOTION należy także układ wspomagający ruszanie pod górę, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESP P i filtr cząsteczek stałych DPF.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 68 634 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

MTM VW Golf GTI – bat na Golfa R

auto motor i sport 0000-00-00

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

~escorciarz 2009-10-22

dobrze rozumiem że jechali non stop? jeden kirował, a drugi w tym czasie spał? i tak na zmiane

~STZaba 2009-10-22

Gratlacje dla panów!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando