Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy "Ogórek" na ćwierć mili

Rekordowy "Ogórek" na ćwierć mili

12,65 sekundy nie jest porażającym czasem uzyskanym w wyścigu na ćwierć mili. Jednak kiedy okazuje się, że osiągnął go Volkswagen Transporter z 1953 roku, na pewno zmienimy zdanie.

Rekordowy

Ten wynik został osiągnięty przez popularnego "ogórka" z 1953 roku. Przy okazji osiągnął on rekordową prędkość maksymalną - 165,50 km/h. Przez ostatnie sześćdziesiąt lat wyprodukowano ponad 10 milionów tych samochodów, ale chyba żaden z nich nie był tak wyjątkowy jak ten.

Drużyna, która wystartowała w wyścigu, który odbył się w Northamptonshire na torze Santa Pod zamontowała pod maskę samochodu silnik Volkswagena o pojemności 2,8 litra. Standardową jednostką w tym samochodzie był silnik o pojemności 1,6 litra dysponujący mocą 50 koni.

Nowa jednostka generuje moc o wartości 253 koni mechanicznych oraz moment obrotowy o wartości 330Nm. Samochód przejechał w rekordowym czasie okrążenie na torze, gdzie także ustanowił rekord. Następnie wystartował w wyścigu na ćwierć mili, gdzie ustanowił rekord jeśli chodzi o vany Volkswagena.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Transporter
Volkswagen Transporter
Cena podstawowa już od: 101 352 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Twórca DSG pozywa koncern VW

Twórca DSG pozywa koncern VW

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

aaa 2009-06-15

Jak dobrze poszukacie na youtube jest film z co prawda współczesnym transporterem ale z zamontowanym (z tyłu!) silnikiem, a właściwie całym zespołem napędowym od porsche. Niestety nie pamiętam jakiego, ale zakładam, że może mieć większą moc i podobne parametry co bohater artykułu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku
Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku
Taka wizję ma Ministerstwo Energii. Przedstawiono ją w Planie Rozwoju Elektromobilności. Zadanie takie może wydawać się niemożliwe, ale według resortu energii, cel zostanie osiągnięty.