mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy "Ogórek" na ćwierć mili

Rekordowy "Ogórek" na ćwierć mili

12,65 sekundy nie jest porażającym czasem uzyskanym w wyścigu na ćwierć mili. Jednak kiedy okazuje się, że osiągnął go Volkswagen Transporter z 1953 roku, na pewno zmienimy zdanie.

Rekordowy

Ten wynik został osiągnięty przez popularnego "ogórka" z 1953 roku. Przy okazji osiągnął on rekordową prędkość maksymalną - 165,50 km/h. Przez ostatnie sześćdziesiąt lat wyprodukowano ponad 10 milionów tych samochodów, ale chyba żaden z nich nie był tak wyjątkowy jak ten.

Drużyna, która wystartowała w wyścigu, który odbył się w Northamptonshire na torze Santa Pod zamontowała pod maskę samochodu silnik Volkswagena o pojemności 2,8 litra. Standardową jednostką w tym samochodzie był silnik o pojemności 1,6 litra dysponujący mocą 50 koni.

Nowa jednostka generuje moc o wartości 253 koni mechanicznych oraz moment obrotowy o wartości 330Nm. Samochód przejechał w rekordowym czasie okrążenie na torze, gdzie także ustanowił rekord. Następnie wystartował w wyścigu na ćwierć mili, gdzie ustanowił rekord jeśli chodzi o vany Volkswagena.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Transporter
Volkswagen Transporter
Cena podstawowa już od: 97 995 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Policja tylko... wysokoprężna

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

aaa 2009-06-15

Jak dobrze poszukacie na youtube jest film z co prawda współczesnym transporterem ale z zamontowanym (z tyłu!) silnikiem, a właściwie całym zespołem napędowym od porsche. Niestety nie pamiętam jakiego, ale zakładam, że może mieć większą moc i podobne parametry co bohater artykułu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.