mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy eksport GM Holden

Rekordowy eksport GM Holden

Australijska marka Holden, należąca do koncernu General Motors, może ubiegły rok zaliczyć do udanych. Ponad 60 tys. wyeksportowanych samochodów jest rekordem w dotychczasowej historii firmy.

Samochody produkowane w australijskich fabrykach sprzedawane są na różnych kontynentach i pod różnymi markami. Najwięcej aut marki Holden trafia oczywiście do pobliskiej Nowej Zelandii. Natomiast w Brazylli, na Bliskim Wschodzie, Tajlandii, Malezji i Południowej Afryce jeżdżą one jako Chevrolety, w Stanach Zjednoczonych jako Pontiac, w Chinach jako Buick, w Południowej Korei jako GM Daewoo, a nawet w Wlk. Brytanii jako Vauhxall.

Łączna liczba aut GM Holden, jakie trafiła na eksport wyniosła w ubiegłym roku 60.518 i była o 16% wyższa niż w 2004 r. Wśród eksportowanych modeli znaleźć można było sedany, pickupy oraz coupe. Największym rynkiem eksportowym okazały się kraje Bliskiego Wschodu, gdzie trafiło 30.556 aut, z czego aż 19.438 modeli Chevrolet Caprice (+54%).

W ciągu trzech lat do USA trafiło ponad 31,5 tys. egzemplarzy modelu Pontiac GTO (11.729 w 2005 r.), bazującym na modelu Holden Monaro, co jest ponad dwukrotnie lepszym wynikiem niż sprzedaż samego modelu Monaro.

Kolejnymi największymi rynkami są Nowa Zelandia (8.280 szt.), Chiny (5.976 egzemplarzy modelu Buick Royaums) oraz Korea Południowa (1.878 Daewoo Statesman).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando