mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy kontrakt Lotosu

Rekordowy kontrakt Lotosu

Ponad 8,3 mld zł. Za taką sumę Grupa Lotos sprzeda paliwa firmie Statoil na zaopatrzenie polskiej sieci stacji paliw. Umowę w tej sprawie podpisano wczoraj w Warszawie.

"Kontrakt zawarliśmy na lata 2006 - 2010. Grupa Lotos dostarcza paliwa firmie Statoil już od 2003 roku - komentuje Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos SA - Ponieważ trwająca współpraca ma charakter strategiczny i jest bardzo dobrze oceniana przez przedstawicieli obu firmy, zgodziliśmy się, aby ją kontynuować."

W 2004 r. Grupa Lotos posiadała ok. 21% udziału w hurtowej sprzedaży benzyn silnikowych w kraju oraz ok. 19% udziału w hurtowej sprzedaży oleju napędowego w kraju. Ubiegłoroczny udział w rynku sprzedaży detalicznej paliw wyniósł 6%. Strategia koncernu przewiduje osiągnięcie do 2010 roku udziału w hurtowym rynku paliw na poziomie 30% i w rynku detalicznym 12%.

Na przestrzeni ostatniego miesiąca przedstawiciele Grupy Lotos podpisali umowy długoterminowe, dotyczące sprzedaży paliw na łączną kwotę blisko 11 mld zł.

Ich odbiorcami, oprócz firmy Statoil, są m.in. Agencja Mienia Wojskowego oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Z. Niziński. Jeden z kontraktów, którego szacunkowa wartość w ciągu najbliższych 5 lat ma wynieść 1,5 mld zł, zawarła spółka Lotos Paliwa. Umowa dotycząca sprzedaży paliw firmie POL-OIL-COMPANY Sp. z o.o. została podpisana pod koniec maja 2005 r.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.