mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce

Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce

Czeska marka dostarczyła w minionym miesiącu 99 tys. samochodów, pobijając zeszłoroczny rekord o 2,4%. Na najlepszy majowy wynik w historii Skody złożyły się silne wzrosty we wszystkich częściach Europy, a swój udział osiągnięciu tego rekordowego rezultatu miał także polski rynek.

Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Skoda dostarczyła w samym maju na terenie polski 5 066 samochodów. Stanowi to wzrost o 17,7% wobec maja zeszłego roku. To umocniło czeską markę na pozycji lidera polskiego rynku. Od początku roku dostarczono w sumie 25 750 samochodów, to jest o 17,2% więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. tylko w maju Skoda była najchętniej wybieraną przez Polaków marką tak na rynku flotowym (wzrost o 15,4%) jak i indywidualnym (wzrost o 24,1%).

W klasyfikacji modelowej liderem polskiego rynku pozostaje Skoda Octavia z wynikiem 1 601 nowych nabywców w maju (wzrost o 11,65% wobec roku poprzedniego). Skoda Fabia zanotowała wzrost o 14,16% w porównaniu do maja 2016 roku. Obydwa modele przewodzą w tej klasyfikacji licząc od początku bieżącego roku. Po udanym przyjęciu modelu Kodiaq, w minionym miesiącu na polskie drogi wyjechało 310 sztuk nowego SUV-a czeskiej marki. Już niebawem, w czwartym kwartale bieżącego roku, na drogach pojawi się kolejny model - Karoq.

Poza sukcesami na rynku polskim, czeska marka kontynuuje rozwój we wszystkich częściach Europy. W Europie Zachodniej poprawiła zeszłoroczny wynik o kolejne 4,1% (wzrost do 42 800 dostaw). Największy wzrost na naszym kontynencie zanotowała Europa Środkowa. Przy 19 000 dostawach wyniósł on 14,5% (maj 2016 r.: 16 600 dostaw).

W Europie Wschodniej (nie licząc Rosji) Skoda zanotowała wzrost o 9,9 % do 3 600 dostarczonych samochodów. Dwucyfrowe wzrosty zanotowało większość krajów tego regionu. W Rosji marka zanotowała w maju wzrost o 5,9%, do 5 000 sztuk.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie

Skoda Karoq - debiut na salonie we...

Premiery 2017-09-14

Skoda Vision E - elektryk z Mlada Boleslav

Skoda Vision E - elektryk z Mlada Boleslav

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~JanuszB5 2017-07-05

Ja też jak wybieram się w dłuższą podróż to pożyczam w Panek nowe modele Skody. Jak dla mnie są to samochody wręcz niezawodne. Te nowe modele dodatkowo znacznie zyskały na funkcjonalności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic