mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce

Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce

Czeska marka dostarczyła w minionym miesiącu 99 tys. samochodów, pobijając zeszłoroczny rekord o 2,4%. Na najlepszy majowy wynik w historii Skody złożyły się silne wzrosty we wszystkich częściach Europy, a swój udział osiągnięciu tego rekordowego rezultatu miał także polski rynek.

Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Skoda dostarczyła w samym maju na terenie polski 5 066 samochodów. Stanowi to wzrost o 17,7% wobec maja zeszłego roku. To umocniło czeską markę na pozycji lidera polskiego rynku. Od początku roku dostarczono w sumie 25 750 samochodów, to jest o 17,2% więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. tylko w maju Skoda była najchętniej wybieraną przez Polaków marką tak na rynku flotowym (wzrost o 15,4%) jak i indywidualnym (wzrost o 24,1%).

W klasyfikacji modelowej liderem polskiego rynku pozostaje Skoda Octavia z wynikiem 1 601 nowych nabywców w maju (wzrost o 11,65% wobec roku poprzedniego). Skoda Fabia zanotowała wzrost o 14,16% w porównaniu do maja 2016 roku. Obydwa modele przewodzą w tej klasyfikacji licząc od początku bieżącego roku. Po udanym przyjęciu modelu Kodiaq, w minionym miesiącu na polskie drogi wyjechało 310 sztuk nowego SUV-a czeskiej marki. Już niebawem, w czwartym kwartale bieżącego roku, na drogach pojawi się kolejny model - Karoq.

Poza sukcesami na rynku polskim, czeska marka kontynuuje rozwój we wszystkich częściach Europy. W Europie Zachodniej poprawiła zeszłoroczny wynik o kolejne 4,1% (wzrost do 42 800 dostaw). Największy wzrost na naszym kontynencie zanotowała Europa Środkowa. Przy 19 000 dostawach wyniósł on 14,5% (maj 2016 r.: 16 600 dostaw).

W Europie Wschodniej (nie licząc Rosji) Skoda zanotowała wzrost o 9,9 % do 3 600 dostarczonych samochodów. Dwucyfrowe wzrosty zanotowało większość krajów tego regionu. W Rosji marka zanotowała w maju wzrost o 5,9%, do 5 000 sztuk.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Nowe testy Euro NCAP - Kodiaq, Micra, Swift,...

auto motor i sport 2017-06-01

Organizacja Euro NCAP opublikowała najnowsze wyniki testów zderzeniowych, któremu poddane zostały cztery modele debiutujące niedawno na rynku. Jak sobie poradziły?

Komentuj:

~JanuszB5 2017-07-05

Ja też jak wybieram się w dłuższą podróż to pożyczam w Panek nowe modele Skody. Jak dla mnie są to samochody wręcz niezawodne. Te nowe modele dodatkowo znacznie zyskały na funkcjonalności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.