mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy marzec Mazdy

Rekordowy marzec Mazdy

Pierwszy kwartał roku, a w szczególności marzec, okazały się rekordowymi okresami w wynikach sprzedaży Mazdy na terenie Europy.

W marcu Mazda sprzedała w Europie 32.792 samochody, co jest najlepszym wynikiem japońskiego koncernu od marca 1999 roku, kiedy to sprzedaż była o 2 tys. pojazdów gorsza.

Najlepsze wyniki w tym miesiącu odnotowano na trzech rynkach krajowych. We Włoszech w porównaniu do marca zeszłego roku sprzedano o 124 proc. modeli Mazdy więcej, w Portugalii o 84%, a we Francji o 46%.

Porównując pierwsze kwartały roku (sprzedano 74.062 aut), tegoroczna sprzedaż była o 20.000 pojazdów (39%) wyższa niż w 2003 roku. W porównaniu do, jak dotąd, rekordowego okresu, pierwszego kwartału 1999 roku, wielkość sprzedaży zwiększyła się o 2.000 egzemplarzy.

Dobre wyniki sprzedaży spowodowały wzrost udziału Mazdy na terenie Europy o 0,4 punkta procentowego do 1,7 proc.

Spośród dostępnych w Europie modeli na czele sprzedaży znajduje się Mazda6 - 25 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, Mazda3 - 18 tysięcy oraz Mazda2 - 11.500.

Porównując samochody osobowe Mazda znalazła się na drugim miejscu w Europie pod względem tempa przyrostu sprzedaży.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.