mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy marzec Mazdy

Rekordowy marzec Mazdy

Pierwszy kwartał roku, a w szczególności marzec, okazały się rekordowymi okresami w wynikach sprzedaży Mazdy na terenie Europy.

W marcu Mazda sprzedała w Europie 32.792 samochody, co jest najlepszym wynikiem japońskiego koncernu od marca 1999 roku, kiedy to sprzedaż była o 2 tys. pojazdów gorsza.

Najlepsze wyniki w tym miesiącu odnotowano na trzech rynkach krajowych. We Włoszech w porównaniu do marca zeszłego roku sprzedano o 124 proc. modeli Mazdy więcej, w Portugalii o 84%, a we Francji o 46%.

Porównując pierwsze kwartały roku (sprzedano 74.062 aut), tegoroczna sprzedaż była o 20.000 pojazdów (39%) wyższa niż w 2003 roku. W porównaniu do, jak dotąd, rekordowego okresu, pierwszego kwartału 1999 roku, wielkość sprzedaży zwiększyła się o 2.000 egzemplarzy.

Dobre wyniki sprzedaży spowodowały wzrost udziału Mazdy na terenie Europy o 0,4 punkta procentowego do 1,7 proc.

Spośród dostępnych w Europie modeli na czele sprzedaży znajduje się Mazda6 - 25 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, Mazda3 - 18 tysięcy oraz Mazda2 - 11.500.

Porównując samochody osobowe Mazda znalazła się na drugim miejscu w Europie pod względem tempa przyrostu sprzedaży.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech