mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok AMG

Rekordowy rok AMG

Pomimo tego, że nad przemysłem motoryzacyjnym wiszą ostatnimi czasy same czarne chmury, to jednak sportowa dywizja marki Mercedes Benz zanotowała rekordową sprzedaż jeśli chodzi o zeszły rok.

Rekordowy rok AMG

Na całym świecie w zeszłym roku sprzedało się 24.200 egzemplarzy Mercedesów sygnowanych logo AMG. Jest to przeszło 19 procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego, gdzie sprzedanych zostało 20.300 samochodów.

Cały czas największym rynkiem zbytu dla topowych wersji aut spod znaku gwiazdy są Stany Zjednoczone, gdzie trafiło 38 procent całej sprzedaży. Drugim po nim jest rynek niemiecki, gdzie trafiło 13 procent aut. Najwięcej sprzedało się modeli C63 (8.100). Drugi z kolei był SL63 (3.050).

Duży sukces odniosły też pakiety stylistyczne AMG stworzone do "cywilnych" wersji modeli Mercedesa. Ich sprzedaż wzrosła w 2008 roku aż o 75 procent. Pełen sukcesów rok został zwieńczony słowami prezesa AMG, który stwierdził, że wyścig zbrojeń się skończył i firma AMG skupi się na wykorzystywaniu innych dróg ku zwiększaniu nie tylko mocy swoich samochodów, ale także ich ekologiczności.

Tematy w artykule: AMG

Podobne wiadomości:

Ekologia w wykonaniu AMG!

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes zwiększa produkcję V12

Mercedes zwiększa produkcję V12

Technika 2015-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.