mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok AMG

Rekordowy rok AMG

Pomimo tego, że nad przemysłem motoryzacyjnym wiszą ostatnimi czasy same czarne chmury, to jednak sportowa dywizja marki Mercedes Benz zanotowała rekordową sprzedaż jeśli chodzi o zeszły rok.

Rekordowy rok AMG

Na całym świecie w zeszłym roku sprzedało się 24.200 egzemplarzy Mercedesów sygnowanych logo AMG. Jest to przeszło 19 procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego, gdzie sprzedanych zostało 20.300 samochodów.

Cały czas największym rynkiem zbytu dla topowych wersji aut spod znaku gwiazdy są Stany Zjednoczone, gdzie trafiło 38 procent całej sprzedaży. Drugim po nim jest rynek niemiecki, gdzie trafiło 13 procent aut. Najwięcej sprzedało się modeli C63 (8.100). Drugi z kolei był SL63 (3.050).

Duży sukces odniosły też pakiety stylistyczne AMG stworzone do "cywilnych" wersji modeli Mercedesa. Ich sprzedaż wzrosła w 2008 roku aż o 75 procent. Pełen sukcesów rok został zwieńczony słowami prezesa AMG, który stwierdził, że wyścig zbrojeń się skończył i firma AMG skupi się na wykorzystywaniu innych dróg ku zwiększaniu nie tylko mocy swoich samochodów, ale także ich ekologiczności.

Tematy w artykule: AMG

Podobne wiadomości:

AMG zapowiada coś szybkiego

AMG zapowiada coś szybkiego

Aktualności 2015-07-02

Mercedes-AMG wykupi 1/4 udziałów w MV Agusta

Mercedes-AMG wykupi 1/4 udziałów w MV Agusta

Aktualności 2014-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando