mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok Hondy

Rekordowy rok Hondy

Przedstawiciele Hondy Motor Co. ogłosili mijający rok rekordowym pod względem wielkości sprzedaży samochodów koncernu w Europie. Jednocześnie zapowiedzieli dalszy wzrost w przyszłym roku.

Całkowita sprzedaż pojazdów Hondy w Europie prognozowana jest na poziomie 285.000 sztuk, co oznacza 11% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Rekordowy poziom zawdzięcza Honda modelowi Jazz, którego sprzedaż, jak się prognozuje, zamknie się liczbą 80.000 sztuk. Duży wpływ na tak doskonałe wyniki sprzedaży miały też modele CR-V i FR-V.

Celem Hondy jest pobicie kolejnego rekordu w roku 2006 i sprzedaż 310.000 pojazdów, to jest o 9% więcej niż w roku 2005.

Zobacz galerie zdjęć różnych modeli marki Honda

W osiągnięciu tego ambitnego celu ma pomóc model nowa Honda Civic, a dokładnie, przeznaczona tylko na rynek europejski, jego wersja 5-drzwiowa, która pojawi się w salonach na początku 2006 roku. Dostępna będzie również hybrydowa wersja Hondy Civic sedan, która odznacza się obecnie lepszą wydajnością paliwową, lepszym prowadzeniem i wieloma praktycznymi rozwiązaniami. Ten model Hondy to odpowiedź japońskiego koncernu na europejskie wymogi stawiane producentom samochodów w zakresie ochrony środowiska.

Swój debiut na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie, który rozpocznie się pod koniec lutego 2006 roku, będzie miał Civic Type R Concept – kolejny model, którym koncern chce podbić Stary Kontynent.

Zobacz więcej o marce Honda

W zakresie produkcji, brytyjska fabryka koncernu zlokalizowana w Swindon rozpoczęła, oprócz produkowanych tam już modeli Civic 2006 i CR-V, montaż dieslowskiego silnika i-CTDi – tegorocznego zdobywcy tytułu "Międzynarodowego Silnika Roku" w kategorii silników o pojemności 2,0 - 2,5 litra.

Czytaj także:

Bestia powróci (2005-12-21)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda

Podobne wiadomości:

Bestia powróci!

Bestia powróci!

Aktualności 2005-12-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.