Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok Hondy w Europie

Rekordowy rok Hondy w Europie

Honda, największy światowy producent silników, ogłosiła, że rok 2004 był rekordowym okresem pod względem produkcji i sprzedaży samochodów tej marki w Europie.

Wielkość sprzedaży na rynku europejskim wynosząca 255.721 sztuk była o 17,6% wyższa w stosunku do roku 2003. Do tego sukcesu przyczyniła się duża sprzedaż modeli Jazz oraz Accord Diesel.

Shigeru Takagi, Prezydent Honda Motor Europę powiedział "To był kolejny dobry rok dla Hondy. Już w październiku zapowiadaliśmy, że wielkość sprzedaży samochodów naszej marki przekroczy 250.000 sztuk i dotrzymaliśmy obietnicy"

W tym czasie nastąpił wzrost o 167% sprzedaży samochodów z silnikiem Diesla – 33.801 aut sprzedanych w Europie. Największą popularnością cieszył się Civic - 84.473 sprzedanych aut (+8,0%). Sprzedaż modelu Jazz wzrosła o 31,4% - sprzedano 71.209 sztuk tego modelu, 51.235 sprzedanych Accordów oznacza wzrost o 46,9%.

W 2005 roku Honda spodziewa się dalszego wzrostu sprzedaży w Europie. Przyczynić się do niego ma wprowadzenie do sprzedaży modeli CR-V oraz FR-V wyposażonych w silniki wysokoprężne.

W zlokalizowanej w Swindon (Wlk. Brytania) fabryce firmy wyprodukowano rekordową ilość 193.456 samochodów – o 4,75% więcej niż w roku 2003.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przyciemniane szyby w samochodzie
Przyciemniane szyby w samochodzie
Jedną z najpopularniejszych modyfikacji samochodu jest przyciemnianie szyb. Można to zrobić fabrycznie, samemu lub zlecić taką usługę jednemu z zakładów zajmujących się przyciemnianiem. Taki zabieg podniesie komfort użytkowania samochodu pod warunkiem, że jest przeprowadzony z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj