mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok Solaris

Rekordowy rok Solaris

8 marca 2005 r w Warszawie odbyła się konferencja na której firma Solaris Bus & Coach dokonała podsumowania wyników za 2004 r oraz przedstawiła plany na rok bieżący.

Rekordowy rok Solaris

Ubiegły rok spółka zamknęła trzykrotnym wzrostem zysku, podwojeniem sprzedaży eksportowej oraz potwierdziła pozycję lidera na polskim rynku autobusów niskopodłogowych i niskowejściowych, osiągając 50 proc. udziałów! W okresie od 1997 do 2004 r ponad 1/3 wszystkich wydatków na zakupy autobusów miejskich w naszym kraju to właśnie wydatki na pojazdy Solarisa.

Deszcz sukcesów na rynkach zagranicznych, m.in. wygrany przetarg na dostawę popularnych przegubowców dla Berlińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, zaowocował wzrostem eksportu spółki o 117 proc. Najwięksi odbiorcy spółki w ubiegłym roku to: Niemcy (110 autobusów), Łotwa (81 autobusów), Szwajcaria (42 autobusy), Czechy (30 autobusów) oraz Włochy ( łącznie 26 autobusów i trolejbusów).

Troska o klienta oraz zaawansowane technologicznie produkty są bez wątpienia wyznacznikiem sukcesu Solaris Bus & Coach. "Ogromne znaczenie ma dla nas fakt, że w ciągu całego minionego roku tak w kraju jak i zagranicą udało nam się pozyskać aż 35 nowych klientów. Ten sukces to w dużej mierze zasługa naszych odbiorców, którzy polecają nas w swoim otoczeniu i wystawiają doskonałe referencje" - zaznacza prezes firmy, Krzysztof Olszewski.

Według danych finansowych za 2004 r przedstawionych przez firmę obroty spółki wyniosły 462,8 mln zł i wzrosły aż o 76 proc. wobec 2003 r. Rekordowy był również wzrost zysku brutto, który osiągnął poziom 20,8 mln zł w porównaniu z 5,4 mln zł z 2003 r.
Imponująco wyglądają także dane dotyczące wygenerowanego zysku netto, który został potrojony w stosunku do 2003 r i osiągnął wielkość 15,2 mln zł.

Bazując na tak rekordowych wynikach firma zamierza w najbliższej przyszłości intensywnie się rozwijać. Według zapowiedzi prezesa Krzysztofa Olszewskiego " sukcesy odniesione w roku ubiegłym ze zdwojoną siłą dopingują nas do osiągnięcia celów, jakie stawiamy sobie w tym roku. Za najważniejsze z nich uważamy dalszy wzrost sprzedaży, a co za tym idzie - produkcji. Naszą ambicją jest wyprodukowanie w 2005 roku 720 wagonów autobusowych. Przełomowym momentem w historii naszej firmy będzie z pewnością debiut giełdowy, jaki planujemy w drugiej połowie roku."

Na dzień dzisiejszy spółka zdradza, iż zaplanowała realizację nowych projektów konstrukcyjnych: wdrożenie do produkcji nowej generacji autobusów Solaris Urbino III o długości 10,15,18 m, seryjna produkcja autobusu Solaris Urbino Low Entry jak też autobusu miejskiego o napędzie gazowym Solaris Urbino CNG. Natomiast w segmencie autobusów turystycznych planowane jest w tym roku wprowadzenie na rynek najdłuższej - 14 metrowej wersji Solarisa Vacanza.

TU zobacz pełną galerię Solaris Bus & Coach

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.