mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok Subaru

Rekordowy rok Subaru

Miniony już rok okazał się niezwykle udany dla marki Subaru na polskim rynku. Rekordowe wyniki sprzedaży uzyskały niemal wszystkie modele dostępne w sprzedaży w naszym kraju.

Rekordowy rok Subaru
Po raz pierwszy z polskich salonów Subaru wyjechało ponad dwa tysiące samochodów, a konkretnie 2.185 sztuk. Stanowi to o 42,53% więcej niż w roku 2007. Dzięki temu Subaru Import Polska jest jedynym importerem na naszym rynku, który w ciągu ostatnich dziewięciu lat, cały czas zwiększa swoją sprzedaż.

Największą popularnością wśród nabywców cieszył się w ubiegłym roku model Forester, którego nowy roczny rekord sprzedaży wynosi teraz 1.009 egzemplarzy, z czego 384 aut stanowiły wersje z silnikiem wysokoprężnym, zaś 143 z najmocniejszym 230-konny silnikiem turbobenzynowym.

Drugim w kolejności pod względem sprzedaży modelem był Legacy, który również pobił swój roczny rekord wynoszący od teraz 497 aut (367 w wersji diesel). Kolejnymi rekordzistami są Outback z wynikiem 340 sprzedanych egzemplarzy (310 w wersji diesel) oraz Impreza, której sprzedaż wyniosła 260 sztuk (50 sztuk wersji STi i 19 wersji WRX).

Jak widać spory wpływ na zeszłoroczny sukces ma wprowadzony do sprzedaży silnik wysokoprężny typu boxer. Dzięki przeciwsobnemu ułożeniu cylindrów charakteryzuje się on bardzo wysoką kulturą pracy, a dzięki możliwości zrezygnowania z wałków równoważących drgania osiąga wyższą sprawność, a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa, niż klasyczne jednostki. Forester zasilany olejem napędowym zaliczany jest do najoszczędniejszych SUV-ów w klasie, podobnie jak Legacy, który wśród swoich konkurentów też nie ma sobie równych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.