mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok Subaru

Rekordowy rok Subaru

Miniony już rok okazał się niezwykle udany dla marki Subaru na polskim rynku. Rekordowe wyniki sprzedaży uzyskały niemal wszystkie modele dostępne w sprzedaży w naszym kraju.

Rekordowy rok Subaru
Po raz pierwszy z polskich salonów Subaru wyjechało ponad dwa tysiące samochodów, a konkretnie 2.185 sztuk. Stanowi to o 42,53% więcej niż w roku 2007. Dzięki temu Subaru Import Polska jest jedynym importerem na naszym rynku, który w ciągu ostatnich dziewięciu lat, cały czas zwiększa swoją sprzedaż.

Największą popularnością wśród nabywców cieszył się w ubiegłym roku model Forester, którego nowy roczny rekord sprzedaży wynosi teraz 1.009 egzemplarzy, z czego 384 aut stanowiły wersje z silnikiem wysokoprężnym, zaś 143 z najmocniejszym 230-konny silnikiem turbobenzynowym.

Drugim w kolejności pod względem sprzedaży modelem był Legacy, który również pobił swój roczny rekord wynoszący od teraz 497 aut (367 w wersji diesel). Kolejnymi rekordzistami są Outback z wynikiem 340 sprzedanych egzemplarzy (310 w wersji diesel) oraz Impreza, której sprzedaż wyniosła 260 sztuk (50 sztuk wersji STi i 19 wersji WRX).

Jak widać spory wpływ na zeszłoroczny sukces ma wprowadzony do sprzedaży silnik wysokoprężny typu boxer. Dzięki przeciwsobnemu ułożeniu cylindrów charakteryzuje się on bardzo wysoką kulturą pracy, a dzięki możliwości zrezygnowania z wałków równoważących drgania osiąga wyższą sprawność, a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa, niż klasyczne jednostki. Forester zasilany olejem napędowym zaliczany jest do najoszczędniejszych SUV-ów w klasie, podobnie jak Legacy, który wśród swoich konkurentów też nie ma sobie równych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy ceny

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy...

Aktualności 2017-11-15

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.