mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok dla inwestycji

Rekordowy rok dla inwestycji

W ubiegłym roku zagraniczne firmy zainwestowały u nas najwięcej w historii - podał Narodowy Bank Polski. Mimo że trzy czwarte inwestycji napływa do nas z Unii, rok 2006 należał do firm z Dalekiego Wschodu.

Ekonomistów cieszy nie tylko imponująca wartość inwestycji, ale też ich jakość. Zagraniczne firmy najchętniej lokowały pieniądze w elektronikę i wysokie technologie. Takie właśnie projekty przynoszą gospodarce najwięcej korzyści, przyspieszają bowiem nasz pościg za najbardziej rozwiniętymi krajami świata.

O wyborze Polski decyduje m.in. świetna lokalizacja, bliskość rynków środkowej i wschodniej Europy. Ważna jest też dostępność młodych, dobrze wykształconych pracowników. Nadal wykształceni pracownicy wciąż zarabiają w Polsce kilka razy mniej niż na Zachodzie.

Prognozy gospodarcze na 2007 r. również są bardzo dobre. Ekonomiści nie wykluczają, że uda się nam powtórzyć ubiegłoroczny wynik. Podkreślają, że właściwie wszystkie wydane przez zagraniczne przedsiębiorstwa pieniądze trafiły bezpośrednio do gospodarki, a nie do Skarbu Państwa. Wpływy z prywatyzacji wyniosły w ubiegłym roku zaledwie 600 mln zł.

Przeczytaj także:

Inwestycyjny pępek Europy (2007-02-08)

Rekordowe inwestycje w specjalnych strefach (2007-02-07)

 

 

Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne gospodarka

Podobne wiadomości:

Inwestycyjny pępek Europy

Inwestycyjny pępek Europy

Aktualności 2007-02-08

Rekordowe inwestycje w specjalnych strefach

Rekordowe inwestycje w specjalnych strefach

Aktualności 2007-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.