mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy wrzesień Skody

Rekordowy wrzesień Skody

We wrześniu Skoda Auto uzyskała rekordowy dla marki wolumen sprzedaży – do klientów trafiło 48.503 samochodów. Tym samym koncern z Mlada Boleslav utrzymał pozytywny trend w sprzedaży swoich aut.

Łącznie z salonów dealerskich Skody wyjechało przez dziewięć miesięcy 2005 r. 369.652 sztuk Skody Fabia, Skody Octavia i Skody Superb. Co oznacza wzrost sprzedaży na poziomie 10,5% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Główną przyczyną tak dobrej sprzedaży są bardzo dobre wyniki Skody Octavia – sprzedano 30% więcej samochodów niż rok temu – łącznie 171.610 sztuk.

Przez pierwszych dziewięć miesięcy 2005 r. Skoda dostarczyła do Europy Zachodniej 211.298 aut, zwiększając sprzedaż w porównaniu do zeszłorocznych wyników o 18,19%. W Niemczech, największym pod względem sprzedaży rynku dla Skody, trafiło do klientów 67.733 samochodów (wzrost o 20%). Co daje Skodzie 3,1% udziału w rynku. We wrześniu, udział Skody osiągnął nawet poziom 3,4%; poza tym Skoda Fabia została numerem jeden w segmencie małych aut z importu.

W Polsce, mimo kryzysu w sprzedaży nowych aut, Skoda już od ponad pół roku zachowuje pozycję lidera rynku. Od początku roku sprzedała 21.280 samochodów, a jej udział w rynku samochodów osobowych wyniósł 11,6%.

Zobacz więcej o marce Skoda

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.