mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy wrzesień Skody

Rekordowy wrzesień Skody

We wrześniu Skoda Auto uzyskała rekordowy dla marki wolumen sprzedaży – do klientów trafiło 48.503 samochodów. Tym samym koncern z Mlada Boleslav utrzymał pozytywny trend w sprzedaży swoich aut.

Łącznie z salonów dealerskich Skody wyjechało przez dziewięć miesięcy 2005 r. 369.652 sztuk Skody Fabia, Skody Octavia i Skody Superb. Co oznacza wzrost sprzedaży na poziomie 10,5% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Główną przyczyną tak dobrej sprzedaży są bardzo dobre wyniki Skody Octavia – sprzedano 30% więcej samochodów niż rok temu – łącznie 171.610 sztuk.

Przez pierwszych dziewięć miesięcy 2005 r. Skoda dostarczyła do Europy Zachodniej 211.298 aut, zwiększając sprzedaż w porównaniu do zeszłorocznych wyników o 18,19%. W Niemczech, największym pod względem sprzedaży rynku dla Skody, trafiło do klientów 67.733 samochodów (wzrost o 20%). Co daje Skodzie 3,1% udziału w rynku. We wrześniu, udział Skody osiągnął nawet poziom 3,4%; poza tym Skoda Fabia została numerem jeden w segmencie małych aut z importu.

W Polsce, mimo kryzysu w sprzedaży nowych aut, Skoda już od ponad pół roku zachowuje pozycję lidera rynku. Od początku roku sprzedała 21.280 samochodów, a jej udział w rynku samochodów osobowych wyniósł 11,6%.

Zobacz więcej o marce Skoda

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.