mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy wynik Hyundaia Genesisa w testach zderzeniowych

Rekordowy wynik Hyundaia Genesisa w testach zderzeniowych

36,88 zdobytych punktów na 37 możliwych - taki rekordowy wynik uzyskał Hyundai Genesis podczas testów zderzeniowych przeprowadzonych ANCAP.

Rekordowy wynik Hyundaia Genesisa w testach zderzeniowych
ANCAP, czyli australijski odpowiednik Euro NCAP, przeprowadza testy zderzeniowe już od 21 lat. Uzyskany przez Genesisa wynik jest najlepszym w dotychczasowej historii - żaden inny model, bez względu na segment rynkowy, nie uzyskał tak wysokiego rezultatu punktowego.

Hyundai Genesis, który niedawno był w naszej redakcji na teście, otrzymał 15,88 punktów (na 16 możliwych) w teście zderzenia czołowego. W zderzeniu bocznym oraz ze słupem otrzymał maksymalne oceny (16 i 2 odpowiednio). Ocena "dobra" figuruje również przy teście uderzenia przez inny pojazd w tył auta, podczas którego badana jest ochrona przed urazami kręgosłupa. Oczywiście bardzo dobre cząstkowe rezultaty spowodowały, że Genesis otrzymał łączną ocenę pięciu gwiazdek.

Imponująco wygląda również Genesis w kategorii systemów bezpieczeństwa, które ma na liście wyposażenia. Wszystkie brane pod uwagę systemy przez ANCAP, są bowiem seryjnym wyposażeniem tej luksusowej limuzyny. Na pokładzie znajdziemy m.in. dziewięć poduszek powietrznych, pasy bezpieczeństwa napinające się w momencie, gdy zderzenie jest już nieuniknione, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, adaptacyjny tempomat i system autonomicznych hamulców, które samodzielnie reagują, by uniknąć bądź zminimalizować skutki wypadku.

Crash testy przeprowadzane przez ANCAP są bardzo podobne do testów zderzeniowych organizowanych przez Euro NCAP. Test zderzenia czołowego odbywa się przy prędkości 64 km/h, a bocznego przy 50 km/h. W teście zderzenia ze słupem auto porusza się z prędkością 29 km/h, a symulacja uderzenia w tył auta przeprowadzana jest przy prędkości 32 km/h. Na koniec ma miejsce jeszcze test uderzenia w pieszego przy prędkości 40 km/h. Na otrzymane punkty wpływają również niektóre, wymagane systemy bezpieczeństwa.
 
Na początku tego roku Hyundai Genesis otrzymał najwyższą ocenę (Top Safety Pick+) w crash testach przeprowadzonych przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety.

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego Hyundaia i20

auto motor i sport 0000-00-00

Debiutował na paryskim salonie samochodowym, dziś rozpoczyna się jego produkcja. Hyundai i20 niedługo wyjedzie na ulice.

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.