mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordy w polkowickim VW MP

Rekordy w polkowickim VW MP

Volkswagen Motor Polska ustanawia rekordy produkcji. W listopadzie, zaledwie 6 lat po rozpoczęciu produkcji polkowicka fabryka uroczyście obchodziła jubileusz wyprodukowania trzymilionowego silnika. Natomiast kilka dni temu, po raz pierwszy w historii zakładu udało się w ciągu jednego roku wyprodukować ponad 600.000 motorów.

Rekordy w polkowickim VW MP

Volkswagen Motor Polska Sp. z o. o. jest w 100% własnością Volkswagen AG. Utworzona w maju 1998 roku spółka produkcję rozpoczęła we wrześniu 1999. Inwestycje związane z budową fabryki zamknęły się kwotą 120 milionów Euro. Kosztem kolejnych 120 milionów rozbudowano halę i zakupiono maszyny do uruchomionej w roku 2002 obróbki mechanicznej. Maksymalna roczna wydajność produkcyjna VW MP to ponad 600.000 silników. Spektrum produkcji obejmuje obok montażu kompletnego motoru, także obróbkę mechaniczną komponentów.

Obecnie Volkswagen Motor Polska zatrudnia ponad 1040 pracowników. Dodatkowo 350 osób znalazło zatrudnienie w firmach świadczących usługi na rzecz i na terenie VW MP. Zakład kierowany od początku   2004 przez Andreasa Klinge postawił sobie za cel osiągnięcie doskonałej jakości przy wysokiej produktywności. Jako instrumenty dla osiągnięcia takich efektów zastosowano: płaską hierarchię, otwartą komunikację, zasadę klinicznej czystości, najnowocześniejszą technologię oraz elastyczność procesów produkcyjnych.

Przeczytaj także:

Volkswagen - polkowicki silnik  (2005-10-12)

Kondycja polskiej motoryzacji (2005-07-22)

Zobacz galerię: Volkswagen Motor Polska w Polkowicach
 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.