Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Remy rezygnuje z Polski

Remy rezygnuje z Polski

Tylko do maja 2009 roku będzie trwać produkcja w świdnickim zakładzie należącym do spółki Remy International, produkującej alternatory i rozruszniki dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkcja z polskiego zakładu zostanie przeniesiona do innych fabryk.

Remy rezygnuje z Polski
Koncern Remy International, producent i dystrybutor m.in. rozruszników i alternatorów oraz technologii tzw. silników hybrydowych, zakończył niedawno analizę swojej strategii ekonomicznej. Jej wynikiem jest decyzja o obniżeniu kosztów produkcji. W tym roku koncern zamknął już dwa ze swoich zakładów w Stanach Zjednoczonych.

W Europie spółka stawia czoła silnej konkurencji i dlatego w celu osiągnięcia odpowiedniej marży zysku w roku 2009 oraz w latach następnych musi podjąć radykalne działania. W związku z tym zarząd podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Świdnicy. Produkcja ma trwać do maja przyszłego roku. Później 500 osób zatrudnionych w fabryce straci pracę. Całość obecnej produkcji zostanie przeniesiona do zakładów w Chinach i na Węgrzech.

Tak kończy się historia zakładu który przetrwał na krajowym rynku sześćdziesiąt dwa lata jako lider w produkcji alternatorów i rozruszników. Wcześniej jeszcze jako Elmot, współpracował z Fiatem. W 1999 roku zakład przekształcił się w spółkę Elmot-DR, a rok później w wyniku następującej prywatyzacji stał się częścią firmy Remy International. Zaowocowało to wprowadzeniem już w 2001 roku nowego produktu - rozrusznika produkowanego dla koncernu GM Europe.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?