mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Remy rezygnuje z Polski

Remy rezygnuje z Polski

Tylko do maja 2009 roku będzie trwać produkcja w świdnickim zakładzie należącym do spółki Remy International, produkującej alternatory i rozruszniki dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkcja z polskiego zakładu zostanie przeniesiona do innych fabryk.

Remy rezygnuje z Polski
Koncern Remy International, producent i dystrybutor m.in. rozruszników i alternatorów oraz technologii tzw. silników hybrydowych, zakończył niedawno analizę swojej strategii ekonomicznej. Jej wynikiem jest decyzja o obniżeniu kosztów produkcji. W tym roku koncern zamknął już dwa ze swoich zakładów w Stanach Zjednoczonych.

W Europie spółka stawia czoła silnej konkurencji i dlatego w celu osiągnięcia odpowiedniej marży zysku w roku 2009 oraz w latach następnych musi podjąć radykalne działania. W związku z tym zarząd podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Świdnicy. Produkcja ma trwać do maja przyszłego roku. Później 500 osób zatrudnionych w fabryce straci pracę. Całość obecnej produkcji zostanie przeniesiona do zakładów w Chinach i na Węgrzech.

Tak kończy się historia zakładu który przetrwał na krajowym rynku sześćdziesiąt dwa lata jako lider w produkcji alternatorów i rozruszników. Wcześniej jeszcze jako Elmot, współpracował z Fiatem. W 1999 roku zakład przekształcił się w spółkę Elmot-DR, a rok później w wyniku następującej prywatyzacji stał się częścią firmy Remy International. Zaowocowało to wprowadzeniem już w 2001 roku nowego produktu - rozrusznika produkowanego dla koncernu GM Europe.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.