mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault: Będzie sportowo i elegancko

Renault: Będzie sportowo i elegancko

Renault chce znowu budować czystej krwi auta sportowe, tym samym nawiązując do tradycji legendarnych modeli serii "Alpine". Oprócz tego francuski producent zakomunikował, że już trwają prace rozwojowe nad nową limuzyna klasy wyższej, która miałaby być pozycjonowana ponad nową generacją Laguny.

Renault: Będzie sportowo i elegancko
„Planujemy w przyszłości ponownie uruchomić produkcję aut sportowych” – powiedział gazecie „Automobilwoche” Patrick Blain, główny menadżer ds. marketingu w Renault. „Na przełomie lat 60-tych i 70-tych dzięki serii „Alpine” mięliśmy doskonałą bazę do budowy aut sportowych. Chcemy do tego powrócić jednak nie wcześniej niż po 2010 roku” – dodał Blain.

Zapowiedziany sportowy model nie będzie jednak wpisany w plan rozwojowy koncernu, który zakłada wprowadzenie do sprzedaży wspólnie z marką-córką Dacia, 26 nowych lub mocno odmłodzonych modeli do końca 2009 roku. „Póki co nie chcemy koncentrować się tylko i wyłącznie na jednym segmencie samochodów. Dlatego obecnie kosztem rozwoju auta sportowego chcemy przykryć większą część segmentów na rynku” – wyjaśnił na łamach „Automobilwoche” strategię koncernu na przyszłe lata, Patrick Blain. „Nowy sportowy model nie będzie wzmocnioną wersją zwykłego modelu. Chcemy stworzyć coś bardziej radykalnego” – zapewnił Blain.

W planach Renault znalazł się również punkt poświęcony produkcji auta klasy wyższej. Koncern aktualnie pracuje nad trzema, czterema modelami, które w przyszłości miałyby zastąpić słabo radzące sobie w tym segmencie auta Vel Satis i Avantime.

Dowiedz się więcej o marce Renault

Komentuj:

~stachu 2007-12-18

adrainku nic sie nie znasz na sportowych samochodach marki renault wiec prosze nie wydawaj takich pochopnych opini

~~*|*~ 2007-09-26

Skoro Citroen potrafi wygrywać w WRC...

~adrian 2007-09-25

sportowe renault... bleeee tylko nie to toz to by sie psulo na potege

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.