mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault: Były i spadki i wzrosty

Renault: Były i spadki i wzrosty

Przy spadku sprzedaży na rynkach światowych o 4% i zróżnicowanych wynikach sprzedaży na rynku europejskim, koncern Renault zanotował wzrost sprzedaży o 8,8% na rynkach poza Europą, dzięki trzem markom: Renault, Dacii i Samsungowi. W 2006 r. wartość sprzedaży tych marek stanowiła ponad 30% całkowitej sprzedaży koncernu.

Renault: Były i spadki i wzrosty

W Europie koncern Renault odnotował spadek sprzedaży o 8,7 %. W tym regionie selektywna polityka handlowa zaczęła właśnie dawać pierwsze wyniki, przygotowała również teren pod wprowadzenie na rynek nowych modeli. Duży sukces w tym roku na rynkach światowych odniósł Logan: sprzedano 247 tys. egzemplarzy modelu pod markami Dacia i Renault.

Wzrost sprzedaży Clio w Europie o 26,5% dzięki dobrym wynikom modelu Clio III. „Latem 2007 roku znów zacznie się wzrost sprzedaży Renault. W krajach poza Europą sprzedaż będzie się nadal zwiększać. Koncern będzie rozwijał struktury handlowe, przygotowując się do wprowadzenia na rynek nowych produktów. W pierwszym półroczu na rynku w Europie utrzyma się tendencja spadkowa, ale w drugim, dzięki pojawieniu się nowego Twingo i nowej Laguny, sprzedaż zacznie wzrastać, przy czym będziemy przestrzegać zasady sprzedaży rentownej. Przewidujemy zatem ogólny lekki wzrost, głównie w drugim półroczu” - oznajmił Patrick Blain, dyrektor handlowy.

W 2006 roku, który był dla koncernu Renault rokiem przejściowym, światowa sprzedaż spadła o 4% do 2 433 604 samochodów.

Na rynkach poza Europą sprzedaż wzrosła o 8,8% do 742 019 egzemplarzy, przede wszystkim dzięki popularności Dacii Logan, dobrym wynikom Renault Samsung Motors i wzrostowi sprzedaży marki Renault na rynkach światowych. Na koniec 2006 r. sprzedaż w krajach pozaeuropejskich stanowiła ponad 30% wyników sprzedaży koncernu Renault. Do tego wzrostu przyczyniła się każda z trzech marek (Renault, Dacia i Samsung): koncern Renault zwiększył sprzedaż o 9,8% do 471 113 samochodów, Dacia zwiększyła sprzedaż o 11,6% do 149 075 egzemplarzy, zaś Renault Samsung Motors zanotował nowy rekord, sprzedając 121 831 samochodów.

Dowiedz się więcej o marce Renault

Zobacz TEST mojeauto.pl modeli Renault

Czytaj także:

Europejska sprzedaż na plusie 2007-01-10

Niemieckie najpopularniejsze 2006-12-28

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.