mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault F1 Team w Polsce

Renault F1 Team w Polsce

W kolejnych sezonach chcemy walczyć o mistrzostwo świata Formuły 1 - taką deklarację złożył szef zespołu Renault F1 Team Flavio Briatore podczas swojego pobytu w Warszawie. Flavio Briatore, Fernando Alonso i Jarno Trulli odwiedzili Polskę w dniach 24-25 sierpnia.

 Podczas GP Węgier wszystko poszło nam doskonale. Nastąpiła idealna synchronizacja czynników, które gwarantują sukces: kierowcy byli w świetnej formie i samochód spisywał się rewelacyjnie. Dla szefa zespołu to wymarzona sytuacja – komentował Briatore. Nasi kierowcy mają olbrzymi potencjał – mówił Flavio, który właśnie przedłużył z nimi kontrakt na następny sezon. Briatore wyraził też poparcie dla wprowadzonych zmian w regulaminie wyścigów Formuły 1. Uważam, że zmiana w systemie punktacji była bardzo korzystna. Dzięki temu wyścigi są bardziej ekscytujące. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że na trzy wyścigi do końca sezonu nie wiemy kto zostanie mistrzem świata – mówił.

Wizyta Renault F1 Team trwała niespełna 24 godziny. Wieczorem gwiazdy Formuły 1 wzięły udział w wydanym na ich cześć bankiecie. Przed wejściem zespół został powitany przez fanów, którzy chcieli zdobyć autografy swoich idoli. Gratulacje po wielkim zwycięstwie składali zespołowi obecni goście m.in. Alicja Bachleda – Curuś, Dorota Staszewska, Ola Nieśpielak, Przemysław Saleta, Hubert Urbański. Formuła 1 to bardzo widowiskowy sport. Każdy wyścig jest oglądany przez około 350 milionów ludzi na całym świecie. My staramy się aby wyścigi były atrakcyjne dla publiczności – mówił Flavio Briatore.

Na bankiet wraz z ekipą Renault do Polski przyjechała również Heidi Klum, narzeczona Flavio Briatore, a także znany aktor i producent filmowy Kyle MacLachlan z żoną. Biorąc pod uwagę ilość gości na bankiecie a także fanów, którzy przyszli po autograf, zespół Renault F1 Team musi być w Polsce popularny – mówili. W poniedziałek rano zwiedzali oni Warszawę. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego miasta. Nie przypuszczaliśmy, że jest ono takie ładne – mówili.

W czasie kiedy Heidi i Kyle z żoną byli na spacerze, zespół Renault F1 Team brał udział w wywiadach telewizyjnych. Flavio, Fernando i Jarno przekazali model samochodu Formuły 1 na rzecz Fundacji Polsat a także udzielili wywiadu programowi Magazyn Olimpijski w TVP 1. Następnie udali się do Wilanowa, gdzie wraz z Olą Nieśpielak odbyli krótki spacer po parku, po którym wspólnie zjedli lunch. Później goście udali się na konferencję prasową w hotelu Sheraton. Kierowcy Formuły 1 spotkali się też z trzema przedstawicielami akcji „Kierowca na szóstkę”, którym Fernando udzielał rad co do bezpiecznego prowadzenia samochodu. Bezpośrednio z hotelu Sheraton, goście pojechali na lotnisko. Pierwszy pobyt zespołu w Polsce zakończył się późnym popołudniem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!