mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault F1 Tour - finał we Wrocławiu

Renault F1 Tour - finał we Wrocławiu

Po objechaniu 17 salonów francuskiej marki w całej Polsce w piątek, w przededniu kolejnego, historycznego GP Formuły 1, rozpocznie się we Wrocławiu ostatnie z cyklu spotkań z bolidem F1.

Renault F1 Tour - finał we Wrocławiu

W dniach 19-27 sierpnia miejscem ostatniej prezentacji będzie wrocławski salon Renault Jasiak, przy ul. Krakowskiej 1. Bolid będzie w tym okresie można oglądać w godzinach 9-19 (w soboty 9-14).

Dodatkowo odwiedzający dealera dowiedzą się wielu ciekawostek na temat konstrukcji i osiągów auta. mojeauto.pl będzie relacjonować imprezę - szczegóły poniżej.


TU zobacz galerię zdjęć Renault F1 Tour

A oto informacje o samym aucie:
Model prezentowany we Wrocławiu jest egzemplarzem zeszłorocznym, kiedy to służył zespołowi w wyścigach F1. Został on zaprojektowany przez połączone zespoły techniczne Renault F1 UK w Enstone Renault F1 France w Viry-Chatillon.

Przy budowie każdego samochodu Formuły 1 inżynierowie koncentrują się przede wszystkim na wydajności aerodynamicznej, która była silną stroną tego modelu. Dobra aerodynamika to najważniejsze kryterium w ocenie możliwości samochodu F1 i najłatwiejszy sposób na zdystansowanie konkurencji. Elementy aerodynamiczne w samochodzie Formuły 1 przy odpowiednim ustawieniu generują siłę dociskającą, która przewyższa ich ciężar. Oznacza to, że przy prędkości 230 km/h 600–kilogramowy samochód teoretycznie mógłby jechać po suficie.

Nadwozie prezentowanego samochodu Formuły 1 jest wykonane z niezwykle lekkiego włókna węglowego. Auto F1 napędzane jest benzyną bezołowiową. Na dystansie 100 km – w zależności od konfiguracji toru, nawierzchni, ustawień i warunków pogodowych może palić od 60 do 75 litrów paliwa na 100 km. Jego przyspieszenie zależy od wielu czynników m.in. od ustawienia, rodzaju opon i nawierzchni, warunków atmosferycznych, a także techniki startowej kierowcy. Auto F1 do 160-200 km/h może rozpędzić się w około 4-4,5 sekundy, 100 km/h osiąga w około 2 sekundy.


mojeauto.pl zaprasza na specjalną foto-relację z imprezy. Dziś pierwsze zdjęcia bolidu Renault F1, a wkrótce specjalny materiał z konferencji prasowej z najlepszym obecnie polskim kierowcą wyścigowym, Robertem Kubicą. Zapraszamy!
NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki Renault

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando