mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault F1 Tour - finał we Wrocławiu

Renault F1 Tour - finał we Wrocławiu

Po objechaniu 17 salonów francuskiej marki w całej Polsce w piątek, w przededniu kolejnego, historycznego GP Formuły 1, rozpocznie się we Wrocławiu ostatnie z cyklu spotkań z bolidem F1.

Renault F1 Tour - finał we Wrocławiu

W dniach 19-27 sierpnia miejscem ostatniej prezentacji będzie wrocławski salon Renault Jasiak, przy ul. Krakowskiej 1. Bolid będzie w tym okresie można oglądać w godzinach 9-19 (w soboty 9-14).

Dodatkowo odwiedzający dealera dowiedzą się wielu ciekawostek na temat konstrukcji i osiągów auta. mojeauto.pl będzie relacjonować imprezę - szczegóły poniżej.


TU zobacz galerię zdjęć Renault F1 Tour

A oto informacje o samym aucie:
Model prezentowany we Wrocławiu jest egzemplarzem zeszłorocznym, kiedy to służył zespołowi w wyścigach F1. Został on zaprojektowany przez połączone zespoły techniczne Renault F1 UK w Enstone Renault F1 France w Viry-Chatillon.

Przy budowie każdego samochodu Formuły 1 inżynierowie koncentrują się przede wszystkim na wydajności aerodynamicznej, która była silną stroną tego modelu. Dobra aerodynamika to najważniejsze kryterium w ocenie możliwości samochodu F1 i najłatwiejszy sposób na zdystansowanie konkurencji. Elementy aerodynamiczne w samochodzie Formuły 1 przy odpowiednim ustawieniu generują siłę dociskającą, która przewyższa ich ciężar. Oznacza to, że przy prędkości 230 km/h 600–kilogramowy samochód teoretycznie mógłby jechać po suficie.

Nadwozie prezentowanego samochodu Formuły 1 jest wykonane z niezwykle lekkiego włókna węglowego. Auto F1 napędzane jest benzyną bezołowiową. Na dystansie 100 km – w zależności od konfiguracji toru, nawierzchni, ustawień i warunków pogodowych może palić od 60 do 75 litrów paliwa na 100 km. Jego przyspieszenie zależy od wielu czynników m.in. od ustawienia, rodzaju opon i nawierzchni, warunków atmosferycznych, a także techniki startowej kierowcy. Auto F1 do 160-200 km/h może rozpędzić się w około 4-4,5 sekundy, 100 km/h osiąga w około 2 sekundy.


mojeauto.pl zaprasza na specjalną foto-relację z imprezy. Dziś pierwsze zdjęcia bolidu Renault F1, a wkrótce specjalny materiał z konferencji prasowej z najlepszym obecnie polskim kierowcą wyścigowym, Robertem Kubicą. Zapraszamy!
NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki Renault

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.