mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Kerax nagrodzone

Renault Kerax nagrodzone

Podczas V Międzynarodowego Forum Autotransportu (MAF) zorganizowanego w Moskwie, Renault Kerax zdobyło nagrodę „Najlepszego pojazdu roku 2009 powyżej 33 ton”. Jury złożone z przewoźników, członków MAF, przedstawicieli lokalnych władz, naukowców i dziennikarzy doceniło klasę pojazdu.

Renault Kerax nagrodzone
Kerax nie dostał nagrody przypadkowo. Wybrali go przewoźnicy i konstruktorzy. –„Sami korzystają z ciężarówek w codziennej eksploatacji, więc mają kwalifikacje, by docenić ducha innowacyjności w samochodach, podobnie jak ich bezpieczeństwo, wydajność i rentowność” – tłumaczy Dyrektor Generalny MAF, Gennady Pavlovitch Nikin.

Pojazd zaprojektowany do pracy na placu budowy i w innych trudnych warunkach jest napędzany przez silnik DXi11 i podwozie zdolne do przewożenia najcięższych ładunków. Kerax 380.34 6x4 Heavy Duty został wzmocniony w najbardziej narażonych na deformacje miejscach. Dodatkowo posiada pakiet „Extreme Cold” – niezbędny podczas rosyjskich zim. Ciężarówka może pochwalić się największym prześwitem na rynku: z przodu to 385 mm, z tyłu – 360.

16-biegowa skrzynia biegów ZF jest wyposażona w nowoczesne technologie, jak Drag Torque Control, która kontroluje moment obrotowy silnika podczas zwalniania.

Nagrodzony model posiada skrzynię ładunkową Meiller o pojemności 16 metrów sześciennych.

Podobne wiadomości:

Inteligentne tachografy coraz bliżej

Inteligentne tachografy coraz bliżej

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-20

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.