mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Magnum najpiękniejsze

Renault Magnum najpiękniejsze

Po raz pierwszy w tym roku samochody ciężarowe wystartowały w nietypowym dla siebie "konkursie piękności". Zebrane w Mediolanie, międzynarodowe jury przyznało zaszczytny tytuł najpiękniejszej ciężarówki modelowi Renault Magnum.

Renault Magnum najpiękniejsze

Wśród nagrodzonych znalazł się także inny produkt - Renault Premium. W konkursie kierowano się takimi samymi kategoriami jak przy wyborze aut osobowych. Co ciekawe wszyscy producenci do konkursu wystawili swoje ciężarówki pomalowane na czarno. Wyjątkiem było jedynie burgundowe Renault Premium.

I to właśnie produktom Renault Trucks przyznano pierwsze miejsca. Model Magnum wyróżniony został za dizajn powiązany z funkcją transportową jaką pełni w Formule 1. Doceniono także wkład projektantów w wygląd kabiny oraz nadwozia. Równie wnikliwie oceniano ciężarówki podczas zwykłej jazdy w realnych warunkach i ich adaptacje dizajnerską z różnymi krajobrazami. Zdaniem jury właśnie Renault Magnum prezentowało się w tej kategorii najlepiej.

Francuska ciężarówka uplasowała się na pierwszym miejscu z 13 punktami, wyprzedzając równie ciekawy samochód Volvo FH 16 (10 punktów). Ostatnie miejsce na podium przypadło modelowi Mercedes Actros. Na czwartej pozycji sklasyfikowano drugą ciężarówkę Renault Premium.

Jury przyznało także nagrodę specjalną Patrcikowi Le Ouement reprezentującego centrum techniczne Renault -  w kategorii najlepszy projekt dizajnerski.

Czytaj także:

Ofensywa użytkowych DC 2005-11-15

MAN TGL Ciężarówką Roku 2005-10-25


Podobne wiadomości:

MAN TGL Ciężarówką Roku

MAN TGL Ciężarówką Roku

Aktualności 2005-10-25

Ofensywa użytkowych DC

Ofensywa użytkowych DC

Aktualności 2005-11-15

Komentuj:

~alfredo 2007-06-04

Renault Magnum najpiękniejsze tak? Na pierwszy rzut okiem to może...

~Facio 2006-10-05

Renaut Magnum to najlepsza bryka pod sloncem!!! Gorace pozdro dla wszystkich kierowcow tego boskiego T.I.R.'A

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.