mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Megane E85

Renault Megane E85

Renault wprowadzi do sprzedaży już w lipcu na europejskim rynku model Megane (hatchback oraz kombi) w wersji z silnikiem 1,6 16v przystosowanym do zasilania biopaliwem. Będzie to pierwszy osobowy model francuskiego koncernu na Starym Kontynencie, do którego będzie można tankować paliwo E85.

Renault Megane E85

Silnik benzynowy (1,6 105 KM) został poddany odpowiednim modyfikacjom, tak by mógł pracować na innym typie paliwa. Zmianom poddane zostały także m.in. zbiornik paliwa oraz system wtrysku. Nad opracowaniem zmian duży udział mieli także inżynierowie Renault z Brazylii, gdzie Renault sprzedaje już wersje FlexFuel modeli Clio i Megane.

Osiągi Renault Megane E85 nie różnią się praktycznie od osiągów standardowej wersji, a wręcz mogą się poszczycić większą maksymalną prędkością i lepszym przyspieszeniem. I tak, w wersji hatchback maksymalna prędkość wynosi 187 km/h (186 km/h w wersji benzynowej), zaś kombi 185 km/h (184 km/h). Przyspieszenie do setki zajmuje odpowiednio 11,2 i 11,6 sekundy (11,5 i 11,9 s.). Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 9,7 litra bioetanolu na 100 km (9,8 l w wersji kombi).

Zobacz więcej o modelu Renault Megane II

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Megane
Renault Megane
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?