mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Megane R26.R najlepsze

Renault Megane R26.R najlepsze

Debiutowało na rynku jako jeden z ostatnich sportowych modeli dedykowanych na kończący sie rok 2008, a mimo to zdołało uzyskać już dużą sympatię klientów i dziennikarzy. Renault Megane R26.R, najbardziej wyczynowa ze wszystkich dotychczasowych cywilnych wersji Megane, otrzymało ostatnio dwa prestiżowe tytuły.

Renault Megane R26.R najlepsze
Renault Megane R26.R zwyciężyło w dorocznym konkursie organizowanym przez francuski magazyn motoryzacyjny Echappement. Samochód otrzymał tytuł Sports Model of the Year. Druga nagroda została wręczona przez brytyjski magazyn Evo, który również docenił zalety Renault Megane R26.R, przyznając mu tytuł samochodu roku - Car of the Year 2008.Renault Megane R26.R. dysponuje tym samym, dwulitrowym silnikiem z doładowaniem turbo co Megane F1 Team. Motor jest jednak o 5 koni mechanicznych mocniejszy. Pełny zakres mocy dostępny jest przy 5 500 obr./min. Silnik obsługuje sześciotopniowa skrzynia manualna o skróconych przełożeniach. Lepszą trakcję na suchej nawierzchni zapewnia przeprojektowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i niezależny drążek kierowniczy. Skuteczne hamowanie to z kolei działka tarcz hamulcowych firmy Brembo o średnicy 312 mm. Od zera do setki R26.R przyspiesza w równe sześć sekund.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Megane
Renault Megane
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: Megane Megane Megane F1 Team R26

Podobne wiadomości:

Ranault Megane Sport Tourer - zapowiedź kombi

Ranault Megane Sport Tourer - zapowiedź kombi

Aktualności 2016-02-18

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

~Zaku 2009-01-09

I tak nie pokona kiły ceed i hundaia i 30

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?