mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Megane R26.R najlepsze

Renault Megane R26.R najlepsze

Debiutowało na rynku jako jeden z ostatnich sportowych modeli dedykowanych na kończący sie rok 2008, a mimo to zdołało uzyskać już dużą sympatię klientów i dziennikarzy. Renault Megane R26.R, najbardziej wyczynowa ze wszystkich dotychczasowych cywilnych wersji Megane, otrzymało ostatnio dwa prestiżowe tytuły.

Renault Megane R26.R najlepsze
Renault Megane R26.R zwyciężyło w dorocznym konkursie organizowanym przez francuski magazyn motoryzacyjny Echappement. Samochód otrzymał tytuł Sports Model of the Year. Druga nagroda została wręczona przez brytyjski magazyn Evo, który również docenił zalety Renault Megane R26.R, przyznając mu tytuł samochodu roku - Car of the Year 2008.Renault Megane R26.R. dysponuje tym samym, dwulitrowym silnikiem z doładowaniem turbo co Megane F1 Team. Motor jest jednak o 5 koni mechanicznych mocniejszy. Pełny zakres mocy dostępny jest przy 5 500 obr./min. Silnik obsługuje sześciotopniowa skrzynia manualna o skróconych przełożeniach. Lepszą trakcję na suchej nawierzchni zapewnia przeprojektowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i niezależny drążek kierowniczy. Skuteczne hamowanie to z kolei działka tarcz hamulcowych firmy Brembo o średnicy 312 mm. Od zera do setki R26.R przyspiesza w równe sześć sekund.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Megane
Renault Megane
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: Megane Megane Megane F1 Team R26

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault Megane IV - znamy ceny w Polsce

Renault Megane IV - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-03-09

Komentuj:

~Zaku 2009-01-09

I tak nie pokona kiły ceed i hundaia i 30

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.